Мы в соцсетях

“Щоразу їду у “Славутич”, щоб повчитися у сусідів”, –

Поделиться в Фейсбуке Рассказать Вконтакте Написать в Твиттер
  • 7-07-2020, 10:33
так сказав один із хліборобів з Васильківщини при підбитті підсумків огляду полів ТОВ “Славутич” під час проведення тут Дня поля


Цього року традиційний День поля в господарстві було проведено відповідно до умов карантину. Запрошені (а їх було близько 30 осіб) на відміну від попередніх років зібралися безпосередньо в полі. Всім, у кого не було захисних масок, їх видали.

Перед початком огляду демонстраційних ділянок та насінників генеральний директор товариства Роман Володимирович Браціло розповів, що всі насіннєві ділянки в господарстві цього року розміщено лише на парах та площах, де попередником був горох. Посіви на цих площах тричі обробили фунгіцидами та пестицидами. Закладено в господарстві й 24 сортовипробувальні ділянки нових сортів пшениці, наданих інститутами для випробування в нашій зоні.Заступник директора з рослинництва Сергій Миколайович Бурлай познайомив присутніх з технологічною картою вирощування озимої пшениці на насіннєвих ділянках. Торік сівбу озимих розпочали в кінці вересня. Одночасно з насінням у землю внесли комплексні добрива. Зерно було протруєно протруйниками Ламардор Про, Фавіприд Ектів 600 ТН та Райкат Старт з розрахунку по 0,6 л/т.

У березні рослини підживили КАС-32 з розрахунку 200 кг на гектар. У період трубкування рослин провели ще одне підживлення КАС-32 з розрахунку 100 кг на гектар. Із 18 квітня, коли рослини були у фазі трубкування, проведено їх обробку гербіцидом Дербі 175 КС (60 г/га), фунгіцидом Фалькон (0,6 л/га), інсектицидом Бестселлер Турбо 200 КС (75 г/га).

Посіви оброблено також мікродобривами Вуксал Аскофол (0,5 л/га) та Вуксал Мікроплант (1 л/га). В період прапорцевого листка – виходу колоска – також проведено обробіток посівів фунгіцидами та інсектицидами.

Дотримання цієї технологічної карти дало свій результат. У цьому переконалися учасники Дня поля, об’їхавши практично всі поля насінників.

Кожне поле сортів пшениці “золотоколоса”, “смуглянка”, “новосмуглянка”, “малинівка”, “городниця”, “подолянка”, “богдана”, ”золото України” Київського ІФРГ НАН України, “іоніка, “пандія” Одеського СГІ УААН України викликало захоплення рівним гарним травостоєм, тугим дорідним налитим колосом. Порадували й посіви ячменю сотрів “адапт”, “донецький 14” та “аверс”.Варто сказати й про те, що також є важливою складовою високої культури землеробства: всі польові дороги прогрейдеровано і вирівняно, краї полів обкошено й задисковано, узбіччя доріг викошено. Все – як у дбайливих господарів.Підсумки цьогорічного Дня поля у “Славутичі” такі: його учасники, а це керівники господарств, фермери нашого та сусідніх районів, ще раз переконалися, що виробництво насіння у цьому товаристві-спецгоспі на найвищому рівні, що не варто десь шукати насіння і випробовувати долю, а потрібно купувати ті сорти озимих та ячменю, посіви яких бачив на власні очі. І багато хто з хліборобів – учасників Дня поля – цього дня вже визначився насіння якого сорту пшениці чи ячменю придбає тут після косовиці.
Публiкацiя:  Леся Бабкіна
Автор:
Микола КРОЛЬ.
Коментарі: