Мы в соцсетях

КОЗАЦЬКИЙ РУХ. Спортивні змагання і співпраця

Поделиться в Фейсбуке Рассказать Вконтакте Написать в Твиттер
  • 30-03-2021, 15:26
Фундатори Всеукраїнського козацького спортивного клубу ім. гетьмана Івана Мазепи та представники Покровського осередку ГО “Міжнародний союз козаків “Запорозька Січ” взяли участь у спортивних заходах, що відбулися в Покровській ЗОШ I-III ст. № 2 і Покровській гімназії, та провели Козацькі Кола з молоддю на підтримку євроінтеграції України.


КОЗАЦЬКИЙ РУХ. Спортивні змагання і співпраця


Це було цікаве й насичене заходами чергове відрядження учасників добре відомих волонтерською діяльністю організацій та координаційної ради з питань розвитку козацтва при Запорізькій ОДА до побратимів у Покровський район. І не просто до побратимів – членів Покровського осередку МСК “Запорозька Січ”, роботу якого координує Микола Никипілий, а до юного покоління – школярів, які так само щиро, як козаки, вірять у майбутнє нашої держави.

Навряд чи помилюся, якщо скажу, що це поки що єдина козацька організація на наших теренах, яка послідовно, наполегливо, безапеляційно відстоює і пропагує право України стверджуватися й розвиватися на власних територіях.

Отаман Микола Никипілий з командою відданих справі захисту держави козаків, серед яких не лише мешканці Покровщини, а й Дніпра і до кола яких готові вступити представники Першотравенська, завжди усвідомлював необхідність виховання дітей і дорослих на козацькому гарті. З самого початку російсько-української війни козаки цього осередку не цуралися нести бойові чергування, допомагали облаштовувати бійцям ЗСУ місця дислокації, брали активну участь у волонтерських поїздках до побратимів на фронт, чесно і сміливо служили і продовжують служити в українській армії, в тому числі на передовій тощо.

Саме вони не соромляться підтримувати різноманітні національно-патріотичні, культурно-історичні та громадсько-політичні заходи, спрямовані на підтримку підвищення обороноздатності держави, подальшого розвитку підрозділів територіальної оборони, служби молоді в ЗСУ, фізичного, освітнього і всебічного розвитку молоді.

І саме вони розробили першу в історії нашого краю "Програму підтримки розвитку Українського козацтва в Покровському районі на 2020-2022 роки", проєкт якої подали на розгляд як до ліквідованої недавно районної влади, так і до Покровської селищної ради, котрі з грудня 2019 року й до сьогодні ще жодним чином не відреагували.

За попередньою домовленістю з керівництвом Покровської ЗОШ I-III ст. № 2 та Покровської гімназії у цих навчальних закладах побували засновники Всеукраїнського козацького спортивного клубу ім. гетьмана Івана Мазепи й, звісно ж, представники Покровського осередку ГО “Міжнародний союз козаків “Запорозька Січ”.

Вони взяли участь в організації та проведенні спортивних змагань – у волейбольних баталіях і естафетних перегонах. Вболівали і раділи перемогам усі разом.

Під час цих спортивних свят учнів і педагогів привітали голова Великої Ради отаманів Запорізького козацтва, колишній голова федерації важкої атлетики Запорізької області Дмитро Сухінін, полковник ЗСУ у відставці, учасник АТО, Верховний отаман МСК “Запорозька Січ” Ілля Лапін, полковник СБУ у відставці, ліквідатор аварії на ЧАЕС, колишній фахівець в спортивному орієнтуванні, Генеральний суддя МСК “Запорозька Січ” Павло Білан, голова Всеукраїнського козацького спортивного клубу ім. гетьмана Івана Мазепи, колишній футболіст, волонтер Іван Нонка, отаман Покровського осередку МСК “Запорозька Січ” Микола Никипілий.

Вони дали учнівській молоді чимало цінних порад щодо збереження та зміцнення здоров’я та щодо виховання в собі відданості Україні. А Микола Никипілий ще й розповів цікаві факти з історії козацьких перемог у різні часи, в тому числі на нашій території.

По закінченню змагань Іван Нонка вручив їх учасникам пам’ятні Універсали міжнародної козацької спілки та цінні подарунки.
Гості провели з юнаками та дівчатами традиційні завершальні Козацькі Кола, на яких не лише поділилися враженнями від змагань, а й обмінялися з присутніми думками щодо питань євроінтеграції України, подарували колективам екземпляри четвертого випуску альманаху “Українське патріотичне козацтво”, де висвітлено новітню військово-політичну історію Запорозького козацтва, а також інформаційні матеріали від Представництва ЄС та Центру інформації і документації НАТО в Україні.

Навчальні заклади підтримали ідею розвивати козацький український рух і уклали Меморандуми про співпрацю як з Всеукраїнським козацьким спортивним клубом ім. гетьмана Івана Мазепи, так і з представниками керівництва ГО “Міжнародний союз козаків “Запорозька Січ”.
Публiкацiя:  Леся Бабкіна
Автор:
Людмила ФЕДОРЕНКО.
Коментарі: