Мы в соцсетях
Другий (районний) етап Всеукраїнської військово-патріотичної гри “Джура” (“Сокіл”), що проводиться з метою виховання громадян-патріотів, які плекають українські традиції й розвивають духовні цінності, які здатні реалізувати свій потенціал в умовах сучасного суспільства і захищати Україну як державу, традиційно пройшов у мальовничих куточках Олександрівського парку “Чарівні дубки”.

У наметовому таборуванні гри взяли участь рої дванадцяти навчальних закладів Покровщини. Серед гостей – рій Орлівського ЗЗСО І-ІІ ступенів, який два роки поспіль перемагав у цьому етапі і представляв наш район на обласному рівні.


Здаючи старшому джурі (ведучому) Дмитрові Захаренку рапорти про готовність команд до змагань, їхні капітани всіма доступними способами намагалися переконати представників місцевої влади та суддівську колегію в тому, що всі учасники гри дотримуються Кодексу лицарської честі, тобто вони підготовлені й безкорисливі, чесні й дисципліновані, активні й підприємливі, відважні й витривалі, врівноважені й точні, здорові й обережні.
Після привітань і напутніх слів, що прозвучали з вуст керівника апарату Покровської РДА А.А. Черненко, голови районної ради О.М. Василенка, начальника відділу освіти, молоді і спорту РДА С.О. Нечипоренка, інструктора райвійськкомату С.М. Лабецького, головний суддя змагань О.Г. Давиденко ознайомив усіх з програмою гри і дав старт змаганням. І поки організатори дооблаштовували місця випробувань, а деякі рої – свої “стоянки”, інші учасники гри “Джура” (“Сокіл”) вивчали будову машини і принципи роботи пожежно-рятувальної служби, приміряли на себе амуніцію рятувальників, училися зав’язувати професійні вузли, спостерігали за працюючим водометом.


Самі ж змагання включали в себе аж дев’ять розділів, у тому числі заочний. Готувалися, звісно, всі, однак рівень підготовки виявився різним, у деяких випадках – приблизно рівним, а в деяких – навіть протилежним очікуванням. Тому судді пополамали “списи”, поки визначилися з кращими роями.


За підсумками змагань у конкурсі (розділі) “Візитка рою” переможцем став Маломихайлівський НВК ім. І.Г. Скакуна. Друге місце вибороли Коломійцівська ЗОШ і Покровська гімназія, третє – Просянська ЗОШ і Покровський ліцей. У конкурсі “Відун” найкращі знання з історії України та козацтва показали джури Великомихайлівської ЗОШ, друге місце – у коломійчан, третє – у Покровського ліцею. У демонстрації добрих справ рою за допомогою стінгазет (фото з описом виконаного) відзначилися Покровський ліцей (I місце), Покровська ЗОШ I-III ст. № 2 (II місце) та Просянська ЗОШ (III місце).У естафеті, що включала в себе “переправу” на канаті, біг по купинах, подолання смуги з перешкодами і доставку “речей” до місця призначення, найоперативнішими виявилися джури Покровської ЗОШ I-III ст. № 2, другий результат – у команди Коломійцівської ЗОШ, третій – у представників Братського НВК. У стрільбі по мішені найвлучнішими були великомихайлівські школярі, друге місце здобули представники Маломихайлівського рою, третє – Покровського ліцею, а в метанні гранати відзначилися джури Просянської ЗОШ (I місце), Покровської ЗОШ I-III ст. № 2 та Катеринівської ЗОШ (обидві II місце). Найкраще і найшвидше долікарську допомогу навчилися надавати знову ж таки просянці (I місце), маломихайлівці (II місце) та великомихайлівці (III місце).


У конкурсі “Таборування” найкраще було облаштовано місце розташування Маломихайлівського НВК, другий результат показали вишнівчани, третій – гавриляни. А козацька каша виявилася не тільки найправильнішою, а й найсмачнішою у покровських ліцеїстів (I місце), у джур із Гаврилівської та Братської шкіл (II і III місця відповідно).


Крім того, проводився ще й традиційний силовий конкурс “Перетягування линви”, в якому не було рівних катеринівським юнакам. Друге місце “витягли” хлопці з Вишнівської ЗОШ, третіми серед “силачів” стали учні Покровського ліцею.
В оцінюванні конкурсів, оперуючи об’єктивністю й неупередженістю, брали участь як працівники відділу освіти, молоді і спорту райдержадміністрації, представники освітніх секторів Покровської, Маломихайлівської, Великомихайлівської ОТГ та козацтва, так і викладачі закладів загальної середньої освіти.
За підсумками всіх розділів змагань найстабільнішими, “найрівнішими” виявилися ліцеїсти. Їх визнано переможцями районного етапу військово-спортивної гри “Джура” (“Сокіл”), а, отже, вони й представлятимуть Покровщину на обласному етапі. Другий загальний результат – у Просянської ЗОШ, третій – у Великомихайлівської ЗОШ. Ці три команди-рої, крім грамот, отримали в нагороду ще й кубки та золоті, срібні або бронзові медалі.
Зрозуміло, що в таких іграх зовсім не обов’язково перемагати. Головне (і не лише під час змагань, а щодня): доводити, що юнь – гідні нащадки своїх дідів-прадідів і гідні продовжувачі їхніх справ зі збереження й розбудови України як держави. До того ж, молодь за своїми ціннісними орієнтаціями є найменш консервативною і найбільш чутливою до змін, вона швидко засвоює нові технології, активна і дієва, а, отже, варта довіри на близьке майбуття.На головному фото: команди-переможці змагань за програмою “Джура” (“Сокіл”).
Публiкацiя:  Наталія Кістріна
Автор:
Людмила ФЕДОРЕНКО.
Коментарі: