Мы в соцсетях
Представники Покровщини взяли участь у мистецькому фестивалі “Чарівна гармонь України”, що відбувся в м. Бахмач Чернігівської області.


Гармонь була і залишається одним із найулюбленіших інструментів українців. Аби не стихали її чарівні звуки на наших теренах, закохані в музичне мистецтво люди зберігають і популяризують гру на ній не лише в нашій державі, а й поза її межами. В Україні цьому процесу сприяють щорічні фестивалі, що неодноразово проводилися й на Покровщині.

Але цьогорічного квітня феєричні звуки гармоні лунали на Чернігівщині – у Бахмачі, де організатори свята на честь своєї землячки Мотрони Лапи (поетеси і краєзнавця) зібрали кращих гармоністів, народних виконавців і творчі колективи з різних регіонів, зокрема, з Полтави, Кобиляків, Комсомольська, Дніпропетровської області, Умані, Ніжина, Києва, Чернігова, Бахмаччини, інших міст і сіл України.

На запрошення керівництва Асоціації гармоністів України, закрема відомого дуету Надії Марченко і Миколи Кирика, та організатора заходу (до речі, двоюрідного брата Мотрони Лапи і члена козацького Генерального штабу, кошового отамана Броварської Січі) – громадського діяча Івана Сипливого на фестивалі побували і постійні учасники подібних заходів, активні популяризатори гри на гармоні Антон Сердюк і Станіслав Дудля з Покровського та я, Віктор Галчанський з Гаврилівки.

Упродовж кількох годин гармонь наче оживала в умілих руках майстрів своєї справи. Глядачі насолоджувалися неперевершеними виступами музик, у тому числі й покровчан. Особливо бурхливі оплески лунали на адресу Антона Сердюка, який, крім усього, ще й співає красиво. І старання Станіслава Дудлі високо оцінили навіть гармоністи-віртуози та члени журі, назвавши його гру досить зрілою, хоча він... усього півроку як почав учитися грі на гармоні.

Та я й сам виступав із хорошим настроєм, намагаючись передати його людям. Тим паче, що й натхнення нам додали земляки, бо якраз напередодні цієї поїздки ми з Віктором Івановичем Сердюком побували на репетиції ВІА, що його організував фермер Юрій Іванович Найдьон.

Отримали незабутні враження. Здивував склад ансамблю: виконавчий директор ТОВ “Дібрівське” Віталій Василенко, Юрій Доброхвост (працівник лісництва), Сергій Найдьон (агроном СФГ) і (хто б ви думали?) Юрій Найдьон. Та ще більше здивували сучасні дороговартісні інструменти, за один із яких (барабан) і сів сам Юрій Іванович. Коли я запитав керівника, нащо йому це, та ще в такий нелегкий час, то він не вагаючись відповів: “Для душі!”

“О-о, – з радістю констатував тоді сам для себе, – так і ми ж не даємо людям забувати про гармонь, що здатна окриляти, веселити, підтримувати, бо це корисно і приємно для душі!” Заразом і впевненості додалося, що робимо все правильно. Тим паче ще й фінансову підтримку для поїздки в Бахмач отримали від того самого фермера-музики Юрія Найдьона і такого ж господарника Олександра Булаха.

...Звісно, поїздка за кількасот кілометрів була нелегкою. Звісно, ми привезли додому грамоти за участь у “Чарівній гармоні України” і сувеніри на згадку про фестиваль, адже представляли гармоністів не лише нашого району, а усієї Дніпропетровщини.

Це задоволення – ще те! А ще ж на святі гармонної музики прозвучала пропозиція наступний фестиваль знову провести на Покровщині або в Кобеляках на Полтавщині, що викликало неабияке почуття гордості: значить, цінують в Україні наше вміння організовувати подібні заходи.
Публiкацiя:  Леся Бабкіна
Автор:
Віктор ГАЛЧАНСЬКИЙ.
Коментарі: