Мы в соцсетях

Як дивитися телебачення після кодування супутникового ТБ

Поделиться в Фейсбуке Рассказать Вконтакте Написать в Твиттер
  • 31-10-2019, 12:52
Ні для кого не секрет, що великі медіагрупи України з початку 2020 року планують закодувати сигнали своїх ТВ-каналів. Якщо ви дивитеся телебачення через ефірну цифру або кабель, для вас нічого не зміниться. Це торкнеться майже третини телеглядачів, для яких супутник – улюблений спосіб прийому ТВ-сигналу. Для таких користувачів це означає те, що з моменту завершення кодування дивитися супутникове ТБ вони будуть вже по-іншому: після кодування сигналу доведеться платити абонплату.

Телеглядачі раніше купували супутникові антени для того, щоб дивитися більшу кількість ТВ-каналів (як українські телеканали, так і зарубіжні). Жодної абонплати не було, не потрібно було вибирати навіть супутникового провайдера для перегляду улюблених каналів. Кодування сигналу українських телеканалів зробить такий спосіб дивитися українське ТБ безкоштовно неможливим.

Причина кодування – прагнення провайдерів супутникового телебачення в Україні узгодити із законом той факт, що сигнал українських телеканалів доходить до громадян інших країн по супутнику, які поки можуть дивитися їх абсолютно безкоштовно, що є порушенням закону в ЄС. Кодування сигналу –це ще боротьба з піратством і провайдерами-шахраями. Відтепер гроші від споживача будуть іти безпосередньо постачальнику послуг, а їхня якість, за обіцянкою телевізійників, істотно зросте.

Поки що відомо про більш ніж 20 в списку українських каналів, які будуть закодовані найближчим часом, зокрема це:

“Інтер”,
“1 + 1”,
“СТБ”,
“ICTV”,
“Новий канал”,
“Інтер”,
“ТРК Україна”,
“МЕГА”,
“НЛО TV”,
“Піксель” тощо.

Щоби не залишитися без доступу до улюблених телеканалів, глядачам потрібно буде придбати спеціальний тюнер-декодер супутникового сигналу. Такий тюнер можна купити у майстрів підключення, магазинах електроніки, чи замовити на сайті або контакт-центрі офіційного супутникового оператора. Таких у нас сьогодні два – “Віасат” (Viasat) та “Екстра” (Xtra TV). Вартість нового приймача (ресивера) коливається в районі тисячі гривень. Слід лише замінити ресивер, який був (“тарілка” у більшості випадків підходить). Потім треба подзвонити до колцентру обраного офіційного оператора (або зареєструватися на сайті цього оператора) і зробити активацію.

Після цього кодування за сигнал доведеться платити абонплату. Ціна пакетів доволі соціальна. Наприклад, оператор Viasat пропонує 83 канали за 49 грн. на місяць. У оператора Xtra TV є пакет з 29-ти каналів за 39 грн. на місяць. А можете дивитися 115 каналів у HD якості від Viasat за 249 грн. на місяць. Отже, який пакет обрати – це вже вирішувати вам.
Публiкацiя:  Леся Бабкіна
Автор:
Леся БАБКІНА.
Коментарі: