Мы в соцсетях
КОРОТКО

Автокрісло – обов’язково

20 листопада набули чинності зміни до законодавства, якими запроваджуються штрафи за порушення правил перевезення дітей в автомобілі. Згідно з ними, неповнолітніх, чий зріст менше 145 см (не досягли 12-ти років чи ваги 36 кг), дозволено возити виключно у спеціальному кріслі, що дає змогу пристебнути ремені безпеки. Штраф за перше порушення – 13 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (510 грн.), за повторне – 50 (850 грн.).

Без “мертвих душ”

Мін’юст та Пенсійний фонд запровадили автоматичну взаємодію між Держреєстром актів цивільного стану громадян та Реєстром застрахованих осіб Держреєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування. Таким чином, Пенсійному фонду автоматично надходитиме інформація про смерть особи (донедавна цей процес відбувався вручну – дані до ПФ передавалися протягом десяти робочих днів, нерідко допускалися технічні помилки або й учинялися махінації). Це, заявляють в уряді, дасть змогу своєчасно виплачувати соціальну допомогу на поховання померлої особи і припиняти нарахування пенсії, що унеможливить шахрайство з “мертвими душами”.

Фіксуватимуть камери

Рік тому автошляхи почали обладнувати приладами вимірювання швидкості TruCAM. Відтоді за порушення було притягнуто до відповідальності понад 350 тисяч осіб. Як повідомили у поліції, з 20 листопада прилади встановлять ще на 57 ділянках. Відтак їх працюватиме загалом 115 штук на 186 відрізках шляхів – буде покрито майже всі великі траси України. Водії можуть переглянути відповідну карту на сайті Нацполіції, також на дорогах установлено попереджувальні знаки, у місцях фіксації порушень стоять службові автомобілі з увімкненими синіми проблисковими маячками.

УНІАН.
Публiкацiя:  Леся Бабкіна
Автор:
Коментарі: