Мы в соцсетях
Нещодавно у спортивній залі Катеринівської ЗОШ відбувся 15-й ювілейний турнір з волейболу – кубок пам’яті видатного спортсмена Миколи Олексійовича Спаського. Проведення цього турніру було започатковано в 2006 році з ініціативи тренера і фаната волейболу Леоніда Олександровича Пилипенка та за підтримки ТОВ “Агрофірма “Славутич” (генеральний директор Р.В. Браціло і голова В.Г. Браціло).


Екскурс у минуле

М.О. Спаський, уродженець села Катеринівка, після закінчення Львівського інституту фізкультури працював у цьому ж виші на кафедрі волейболу. Згодом отримав запрошення до Молдовської РСР, де 20 років очолював школу олімпійського резерву в місті Тирасполь.

З 1994 року й до кінця своїх земних днів (2005) тренував команду “Динамо” (Тирасполь), яка грала у вищій лізі й неодноразово ставала чемпіоном республіки. Вихованці М.О. Спаського виступали за провідні команди Молдови, України, Росії, Угорщини, Польщі, Італії.


Микола Олексійович Спаський.

Наш видатний земляк був тренером вищої категорії, мав нагороди – медаль “За трудову доблесть”, Почесну грамоту президента Молдови.
Варто зазначити, сьогодні честь “Динамо” (Тирасполь) захищає катеринівець, двоюрідний онук М.О. Спаського і вихованець Л.О. Пилипенка Олександр Спаський, який у 2019 році отримав звання майстра спорту. До речі, Олександр грав у волейбольній Суперлізі України за команду “Дніпро”, був її капітаном.

Сьогодення спортивного життя Катеринівки

Уже впродовж 20 років в нашому селі навчає всіх охочих волейболу чоловік невичерпної енергії, здібний тренер Л.О. Пилипенко. За цей час під його керівництвом команда ставала чемпіоном Покровського району з волейболу 14 разів! За словами голови ГО ВФСТ “Колос” С.О. Степаненка, катеринівський волейбол є флагманом цього виду спорту на Покровщині.

Прищеплювати юні любов до волейболу й спорту зокрема Л.О. Пилипенку завжди допомагає незмінний секретар усіх змагань, талановитий педагог Таміла Миколаївна Шполянська. Її яскрава посмішка, ентузіазм надихають вихованців на перемогу.

До слова, не волейболом єдиним живуть катеринівці. Можна було б багато розповісти про наші досягнення й у футболі, й у змаганнях на краще спортивне село, на яких катеринівські спортсмени сім разів виборювали титул “Краще спортивне село Дніпропетровщини”. Таких здобутків не має жодне село в Дніпропетровській області!

Усі ці успіхи й досягнення наших спортсменів стали можливими завдяки значній підтримці базового господарства “Славутич” та його керівників Володимира Григоровича Браціла, а згодом і Романа Володимировича Браціла, який успадкував від батька любов до спорту.

До слова, у листопаді 2019 року на відкритті спортивного майданчика зі штучним покриттям для міні-футболу, що стало неабияким святом для всіх катеринівців, перший заступник голови райдержадміністрації В.П. Рибачук і В.Г. Браціло пообіцяли, що цього року буде збудовано й майданчик для гри у волейбол.

Тож хто не був у Катеринівці, завітайте до нас і на власні очі побачте, які чистота й порядок тут панують: парк, закладений В.Г. Брацілом, футбольне поле, майданчики для пляжного волейболу і міні-футболу тощо.

Цьогорічний турнір з волейболу

У змаганнях 2020 року взяли участь п’ять команд – ТОВ “Славутич”, “Бюджетники” Катеринівської сільської ради, “Тепличники”, команда Катеринівської школи та наші гості з Васильківського району.

Словами вітань волейбольний турнір відкрила Катеринівський сільський голова Л.В. Корсуновська.

Прикрасою волейбольних баталій, під шалений крик уболівальників, яких було близько 70 чоловік і серед яких був Р.В. Браціло, стали протистояння команд ТОВ “Славутич” та “Бюджетників”, а також “Славутича” й спортсменів з Васильківського району. У обох волейбольних матчах з рахунком 2:1 перемогу святкувала команда ТОВ “Славутич”.

Церемонію нагородження провела Л.В. Корсуновська. Любов Вікторівна підбила підсумки змагань і вручила всім катеринівським командам грамоти й грошові премії, які виділив Р.В. Браціло. До речі, команда з Васильківщини також отримала грошову винагороду.

А закінчився турнір посиденьками для спортсменів за накритим столом у затишному кафе села Катеринівка, про що знову ж таки подбало товариство “Славутич”.

На головному фото: момент нагородження.
Публiкацiя:  Леся Бабкіна
Автор:
Олександр РИКАШОВ,
Катеринівський
сільський голова
V і VI скликань.
Коментарі: