Мы в соцсетях

У Нацкомісії з регулювання тарифів визнали помилку у платіжках за транспортування газу

Поделиться в Фейсбуке Рассказать Вконтакте Написать в Твиттер
  • 10-02-2020, 13:40
У Нацкомісії, що встановлює тарифи, відреагували на ситуацію з платіжками за доставку газу, що надійшли людям, які газом узагалі не користувалися. Щоби взагалі не платити за цю послугу, споживачам радять відрізати газ. У протилежному разі платіжка за доставку надходити буде, але їм нараховуватимуть у рази менше, ніж нарахували наразі, йдеться у ТСН.


У Вадима недобудований будинок і газовий лічильник з нулем, за який треба платити 400 гривень на місяць. Із такою сумою йому надійшла платіжка за доставку газу, яким він іще ні разу не користувався. Вадим записав про це відео, виклав у мережу і став зіркою. За тиждень – понад шість мільйонів переглядів. Вірусне відео подивилися навіть у Нацкомісії, яка й установила такі тарифи.

Керівник регулятора тризначні суми за доставку газу, яким люди не користувалися, називає технічним недоліком. Тепер вони все виправлять і таким людям знову надійдуть платіжки.

“Рахунки будуть, бо утримувати мережі потрібно, навіть якщо ти не споживаєш газ, але ти хочеш відімкнути кран і щоб там газ був. Утім ми змінюємо методологію і рахунки будуть мінімальні”, – обіцяє голова НКРЕКП Валерій Тарасюк.

Власнику квартири з газовою плитою, яку він за рік не вмикав, за доставку обіцяють нараховувати близько трьох гривень, а там, де ще є газова колонка, – десять гривень. Господарю приватної оселі доставка обійдеться у двадцять гривень.

Нові платіжки з меншими сумами мають надійти вже наступного місяця. Рахунки, які вже прийшли, споживачам усе ж радять оплатити.
“Я б радив заплатити. Потім вони отримають приємний сюрприз, коли побачать перерахунок, і що вистачило не на місяць, а на пів року”, – зазначає Тарасюк.

Вадиму, якщо він заплатить ті гроші, що вже нарахували, вийде, що він оплатить доставку газу на чотири роки наперед.

У березні всі платежі за газ мають знову прийти на одному папірці. Уже після гроші розподілятимуться по різних рахунках. Розділення платежів – це крок до запуску ринку газу. Уже наприкінці весни, обіцяють, споживачі зможуть обирати собі постачальника газу, як мобільного оператора.

Джерело: https://tsn.ua/groshi/u-nackomisiyi-z-regulyuvannya-tarifiv-viznali-pomilku-u-platizhkah-za-transportuvannya-gazu-1487970.html
Публiкацiя:  Леся Бабкіна
Автор:
Інна БОДНАР,
ТСН.
Коментарі: