Мы в соцсетях
14 лютого у дворі кінної частини зібралися працівники (більше ста чоловік) філії “Дніпропетровський кінзавод № 65” ДП “Конярство України” на загальні збори колективу.


Приводом для зібрання загальних зборів став наказ № 54 ДП "Конярство України" Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 15 лютого 2020 року “Про скорочення посад філії “Дніпропетровський кінзавод № 65” ДП “Конярство України”.

Голова профспілкового комітету В.В. Купраш зачитав присутнім цей наказ. У ньому сказано: “У зв’язку із знаходженням підприємства в банкрутстві, стадії розпорядження майном, що зумовлює необхідність змін в організації праці та оптимізації витрат по оплаті праці, проведенням першого етапу скорочення працівників філії наказую: внести зміни до штатного розкладу та пропонується скоротити такі посади: завідувача машинного двору, начальника автопарку, диспетчера, секретаря керівника, начальника відділу ремонтно-будівельного цеху, прибиральницю, підсобних робітників відділу водопостачання (дві одиниці). ...А також скоротити посади: водіїв автотранспортних засобів (сім штатних одиниць), трактористів-машиністів сільськогосподарського виробництва (шість штатних одиниць), вагаря-обліковця. Підпис: виконуючий обов’язки директора К.М. Зінченко.”

Як зазначив Віталій Васильович Купраш, цей самий Зінченко приїжджав у кінзавод тиждень тому і клятвенно обіцяв нікого не скорочувати, а, навпаки, шукати шляхи виходу з кризової ситуації.

Зауважу, що вже було скорочення штату, тоді скоротили водіїв і трактористів. У результаті в автопарку залишиться лише два водії, а у машинно-тракторному дворі – два механізатори. Складається враження, що керівники ДП “Конярство України” живуть на іншій планеті і зовсім не розуміють, що два водії та два механізатори не зможуть обробити шість тисяч гектарів землі та доглянути за кіньми, які все ще є у кінзаводі. Та втім і біда, що вони все добре розуміють, але їм байдужі проблеми і людей, і виробництва. Все що їх цікавить – це власна нажива.

Звісно, люди були в розпачі, бо залишилися наодинці зі своїми бідами, зарплату їм не виплачують уже більше чотирьох місяців. І виходу з цієї ситуації вони не бачать. Усі випробувані методи її змінити, а це й десятки листів-звернень у різні владні інстанції, і акції протесту з перекриттям автошляхів, не дали жодних результатів.

Тож доведені до відчаю працівники вирішили йти на радикальні міри – не годувати коней, і цим самим привернути до себе увагу і членів Всеукраїнського товариства захисту тварин, і інших структур. Тим паче, що, за словами спеціалістів кінної частини, кормів усе одно дуже мало, і вистачить їх максимум на місяць. Уже зараз тварини стоять напівголодні.

Збори тривали більше години. Люди виливали свої болі, образи, щоправда, слухати їх було нікому. Бо, окрім них, на тих зборах були лише представники районної газети, голова профспілки АПК О.О. Чепурний та небайдужий житель Покровського О.В. Захарчук.

Нарешті було винесено таке рішення загальних зборів трудового колективу. У зв’язку з тим, що члени колективу вболівають за виробництво, подальшу долю свого підприємства, наказ № 54 від 15 лютого 2020 року “Про скорочення посад філії “Дніпропетровський кінзавод № 65” ДП “Конярство України” не виконувати і жодної посади не скорочувати.

Хоча, як на мене, це не вирішує проблему із заборгованістю по заробітній платі та інші наболілі проблеми. Бо у складах порожньо, немає ні насіння, ні пального, ні інших засобів виробництва. А не за горами строки для весняно-польових робіт. Можливо, є один вихід – звернутися до Європейського суду, бо в нашій країні, на жаль, справедливості чекати не доводиться.
Публiкацiя:  Леся Бабкіна
Автор:
Наталія ДІДОВИЧ.
Коментарі: