Мы в соцсетях

Лабораторія “IQLab.” – кращий вибір споживача

Поделиться в Фейсбуке Рассказать Вконтакте Написать в Твиттер
  • 20-01-2021, 11:47
У вересні минулого року в Покровському відкрився пункт забору крові лабораторії “IQLab.” Обласного комунального підприємства “Фармація”. Про роботу пункту – моя розповідь.


Написати про нього вирішила після того, як там побувала моя колега, яка розповіла про якісне обслуговування, професіоналізм медперсоналу, комфортні умови для забору клінічного матеріалу.

– Мій лікар-кардіолог дала направлення на дослідження, які раніше я могла отримати лише у міських лабораторіях. Отже, після візиту до лікаря треба було їхати до міста. Та, виявляється, здати біоматеріал для аналізів і отримати результат дослідження можна і в Покровському, – сказала моя колега.

У пункті мене зустріли дві усміхнені симпатичні жінки у сучасних медичних костюмах. Відразу запропонували одягти бахіли, запитали, які аналізи потрібно здати. Дізнавшись, що я журналіст, охоче погодилися поспілкуватися.

Час від часу наше спілкування переривалося, оскільки заходили пацієнти. До них медсестри привітно посміхалися, пропонували чай чи воду. Чула, як вмовляли дорослого чоловіка не боятися, запевняли, що все буде добре, що вони будуть поруч. Як виявилося, чоловік просто боявся уколу. Нічого дивного, чоловіки – слабка стать.

– Режим роботи нашого пункту – з 7:30 до 14:30 години. А забір крові, мазків тощо проводимо до 12-ї години. Потім обробляємо аналізи, пакуємо їх і відправляємо у Дніпро. Щодня обслуговуємо до двадцяти пацієнтів, – розповідала одна з медпрацівників.

Лабораторія “IQLab.” – кращий вибір споживача


У пункті акушеркою працює Альона Сергіївна Москалець. У 2008 році вона закінчила Дніпропетровське медичне училище. Після училища певний час працювала медсестрою дитячого відділення Покровської районної лікарні, потім десять років трудилася операційною сестрою хірургічного відділення. Роки роботи у хірургічному відділенні жінка згадує з любов’ю, вдячна хірургам, медсестрам за те, що ділилися з нею досвідом і знаннями.

Ще одна медсестра пункту – Юлія Юріївна Тищенко. Після медучилища працювала у службі швидкої допомоги в Дніпрі. Про той час також згадує з ностальгією, говорить, що саме там набувала навички та досвід медпрацівника. Переїхавши жити в Покровське, Юля працювала у приватній клініці.

– Про цих медпрацівників можу сказати лише хороше. Вони – професіонали, старанні, відповідальні, комунікабельні. Нам пощастило з медсестрами, я пишаюся ними, – говорила про Юлю та Альону заступник директора з розвитку ОКП “Фармація” “IQLab.” Яна Володимирівна Пономаренко.

Попросила медсестер розповісти, які дослідження можна зробити у лабораторії “IQLab.”.

– Перелік досліджень досить великий. Це загальноклінічні, цитологічні, біохімічні дослідження, визначення показників вуглеводного, фосфорно-кальцієвого обміну, обміну заліза. Лабораторія визначає показники досліджень онкологічної, інфекційної панелей, виконує дослідження урогенітальних інфекцій та ще багато інших. Тому, окрім забору крові, проводимо забір й іншого клінічного матеріалу, – розповіла Альона Сергіївна.

– Як довго доводиться пацієнтам чекати на результати досліджень? – поставила наступне запитання.

– В залежності від складності досліджень. Деякі результати пацієнт отримує наступного дня після забору біоматеріалу. Якщо у пацієнта є електронна пошта, лабораторія надсилає результати на його електронну пошту. Якщо електронної адреси немає, то повідомляємо, коли він може прийти забрати результати аналізів у нашому пункті.

До слова, незалежна лабораторія “IQLab.” ОКП “Фармація” стала переможницею у громадсько-рейтинговому конкурсі “Людина року Придніпров’я 2020” в номінації “Кращий вибір споживача”.

В інтерв’ю тележурналістці громадського телебачення Олені Хорошиловій керівник лабораторії “IQLab.” В’ячеслав Мазур сказав:

– Ми йдемо до людей, працюємо для людей, докладаємо всіх зусиль, щоб бути ближче до пацієнтів, надавати їм якісні послуги, і дуже приємно, що це відзначили організатори громадсько-рейтингового конкурсу. Ми намагаємося працювати за європейськими стандартами.

Сьогодні треба донести людям інформацію щодо важливості профілактики стану свого здоров’я. Дуже важливо виявити хворобу на ранній стадії, тоді лікування обійдеться набагато дешевше. Тобто, дешевше зробити лабораторні дослідження, ніж потім лікувати застарілу хворобу.

Ми стали доступнішими для жителів Дніпропетровської області. Лише останнім часом відкрито 14 пунктів забору крові у маленьких містечках та селищах нашої області. І ми не збираємося на цьому зупинятися. Окрім того, на нашому офіційному сайті, у соцмережах ми розміщуємо статті, де роз’яснюємо, які та де можна пройти тестування на виявлення того чи іншого захворювання, пояснюємо для чого треба це робити.

Наше підприємство досить молоде, ми працюємо лише два роки. Але в цьому є свої переваги, оскільки для лабораторії закупили найсучасніше медичне обладнання, яке сьогодні може бути. Зрозуміло, що обладнання, навіть найкраще, нічого не варте без висококваліфікованих фахівців. І я пишаюся тим, що ми підібрали прекрасну команду професіоналів, які можуть і хочуть працювати.

З-поміж інших лабораторій нас вирізняє те, що ми працюємо для людей саме Дніпропетровського регіону. Окрім цього, ми не пішли найлегшим шляхом, не відкрили один великий лабораторно-дослідницький центр у мегаполісі й не почали заробляти гроші. Ми намагаємося бути якомога доступнішими для населення сільської місцевості, працювати у з жителями найвіддаленіших від обласного центру населених пунктів.

Наостанок Мазур зазначив таке:

– Головна наша мета – довести пацієнтам те, що ми тут серйозно і надовго. Що наш сервіс – якісний, щоб з часом вони своєю чергою переконували інших у тому, що лабораторія “IQLab.” – краща з кращих, і рекомендували усім звертатися саме до нас.

Як на мене, добре, що й у нашому селищі працює пункт сучасної лабораторії, де люди можуть отримати якісні результати широкого спектра досліджень. Тим паче, що альтернативи поки що не маємо.
Публiкацiя:  Леся Бабкіна
Автор:
Наталія ДІДОВИЧ.
Коментарі: