Мы в соцсетях
Для забезпечення стабільного та безпечного газопостачання споживачам області та з метою усунення витікання газу з 12 квітня по 23 квітня АТ “Дніпропетровськгаз” виконує роботи з реконструкції системи газопостачання з демонтажем ШРП № 04120009 (А-1) та монтажем нової ШРП за адресою: Покровський район, смт Покровське, вул. Гоголя. У зв’язку з цим 1395 споживачам приватного сектора та двом комунально-побутовим об’єктам селища тимчасово буде припинено газопостачання.


Букет сюрпризів для споживачів газу


Оголошення такого змісту розміщено на сайті АТ “Дніпропетровськгаз”, який навряд чи читають пересічні громадяни – користувачі послуг з газопостачання. Тому саме про це йшлося на зустрічі представників Павлоградського відділення АТ “Дніпропетровськгаз” із депутатами округів “Побєдянського” мікрорайону смт Покровське та представниками виконкому селищної ради Покровської ОТГ.

Головний інженер Павлоградського відділення Вікторія Анатоліївна Тимкова, менеджер з господарської діяльності Юрій Геннадійович Ревера, начальник відділу капітального будівництва Юрій Миколайович Слівченко розповідали присутнім про необхідність заміни застарілого обладнання, що, за їхніми словами, відслужило вже два строки, висловлювали нерозуміння того, чому покровчани чинять спротив – не впускають у двір, обурюються, скандалять, утікають з дому тощо і просили... допомогти прояснити людям ситуацію.

Не знаю, для кого як, а для мене це звучало як “допоможіть виконати нам нашу роботу”. Хоча, за малим і за великим рахунком, було б правильніше поінформувати людей через доступні для кожного засоби масової інформації про планові відключення газопостачання хоча б тижнів за два до початку відключень абонентів від газової мережі.

Було якось дивно чути про те, що “так це ж газеті платити треба за таке оголошення”. Це дорого?! А абонентам, особливо в сільській місцевості, де переважна більшість або безробітні, або пенсіонери, не дорого платити за газ по 2-5, а то й більше тисяч гривень щомісяця?

І от саме зараз – коли надворі ще прохолодно, коли в хатах залишаються старі, хворі люди, маленькі діти, коли ще не скасовано карантин, ба, навіть більше, коли стоїмо на порозі червоної зони епідемічних обмежень, – газовики вирішили міняти обладнання з одночасним відключенням тисяч абонентів. І, зверніть увагу, не на день-два, а аж на 12 днів...

На селище Покровське очікує, як повідомили на зустрічі, чотири таких відключення, на Маломихайлівську ОТГ (це я дізналася у сільського голови) – як мінімум два, на Великомихайлівську – ще не знаю. А люди про це – взагалі ні сном ні духом, зокрема про те, що потім, після установки газорозподільних шаф нового зразка та витіснення з системи газоповітряної суміші, на них чекають сюрпризи.

Щоб представники газової компанії під’єднали знову “до труби” ваше домоволодіння, треба буде обов’язково показати їм договір на технічне обслуговування газотранспортної системи і газових приладів, які після “розмежування” відійшли у вашу зону відповідальності.

Єдиним ліцензованим виконавцем цих робіт на нашій території є АТ “Дніпропетровськгаз”.

Такий пакет документів для договору зі строком дії один рік жителі Покровщини можуть оформити у спеціалістів Покровської дільниці газового господарства, звісно, за певну плату, обумовлену умовами обслуговування ваших внутрішньобудинкових газових мереж та газових приладів.

Якщо у вас немає такого договору, вас не під’єднають! Можна зробити це “по ходу справи”, тобто попросити тих самих працівників укласти договір на місці, але це коштуватиме дорожче (сам договір + огляд приладів і труб). Але і тут є нюанси. Договір продовжується автоматично і на наступні періоди, бо розірвати його в односторонньому порядку можна лише через суд, про що зазначено в самому договорі.

Доведеться згадати й про те, чи ви самовільно не встановлювали, не переставляли, не ремонтували і не замінювали будь-яке газове приладдя. Якщо так, то вам терміново доведеться виготовляти проєктну документацію і “легалізувати” (реєструвати) обладнання.

Знову ж таки за чималі кошти, але це правильно, згідно з вимогами чинного законодавства й правилами користування газовими приладами.

А якщо у вас є борги з оплати за споживання газу чи його транспортування, вас тим паче не під’єднають, поки не погасите борг чи не підпишете угоду на його реструктуризацію.

Люди повинні розуміти, що в будь-якому випадку домоволодіння під’єднають до системи газопостачання, перевірять проходження газу через наявні прилади, але на вході поставлять пломбу – до часу, поки споживач не дооформить і не сплатить усе як треба.

Якось складно все. Зрозуміти можна обидві сторони. Але виходить, що людей знову підсаджують на порохову бочку. Навмисно чи не навмисно (бо ж працівники Покровської та Просянської дільниць – всього-на-всього виконавці), але підсаджують. І не тільки в нашому краї таким чином стягують із людей останню сорочку – по всій Україні йде масове відключення абонентів через “термінову необхідність” заміни газорозподільного обладнання.

Та якщо й треба (газотранспортна система, як і все-все, з часом старіє і починає становити певну загрозу для життя), то це має робитися демократичніше, лояльніше у ставленні до людей.

До речі, голова Покровської ОТГ Світлана Спажева пропонувала газовикам нову газорозподільну шафу встановлювати поруч зі старою, щоб потім на перепідключення абонентів і демонтаж старого обладнання ішло не 12 днів, а день-два.

Але представники АТ “Дніпропетровськгаз” категорично відмовилися від такого варіанту. І сьогодні 20 бригад (по 2-3 особи) працівників Павлоградського відділення уже активно працюють “на Побєді”, адже без відключення ВСІХ абонентів, заживлених від однієї газорозподільної точки, вони не ризикуватимуть замінювати ШРП.

Ну, і найголовніше: мешканці населених пунктів чи їх мікрорайонів мають право бути інформованими й про відключення, і про строки проведення ремонтів/реконструкцій /замін, і про можливі для них наслідки не в день самого опломбування кранів вводу та лічильників, а значно раніше.

Щоб не отримувати шок, а бути готовими до незручностей чи труднощів. Щоб не панікувати, не обурюватися, не проклинати, не чинити опір. Щоб розуміти й сприяти. Щоб вірити й не боятися.

Людмила ФЕДОРЕНКО.


ВІД ПОКРОВСЬКОЇ ОТГ

Складові Єдиної газотранспортної системи, а саме: газопроводи середнього тиску, шафові газорегуляторні пункти та станції катодного захисту знаходяться у комунальній власності Покровської територіальної громади.

Відповідно до договору № 5 від 31.01.2014 року на користування об’єктами системи газопостачання та спорудами на них, що є складовими Єдиної газотранспортної системи України (далі – договір), вищезазначене майно надано у користування АТ “Дпіпропетровськгаз”.

Станом на 15.04.2021 року термін дії договору завершився. Виконавчий комітет Покровської селищної ради неодноразово звертався до АТ “Дніпропетровськгаз” щодо поновлення дії договору, проте договірні відносини не пролонговано.

Враховуючи ситуацію, яка склалася, селищна рада не мала підстав для погодження виконання робіт із заміни шафового регуляторного приладу.

Проте АТ “Дніпропетровськгаз” все-таки розпочало роботи без погодження селищної ради та без належного інформування населення громади.


Що цікаво. Директор з капітального будівництва АТ “Дніпропетровськгаз” Максим Бойко дає роз’яснення стосовно вартості послуг, передбачених договором:


"Вартість робіт з технічного обслуговування залежить від їх виду та обсягу – протяжності мереж, кількості приладів, їх типу і періоду обслуговування, і розраховується індивідуально для кожного клієнта та домоволодінь. Детальну консультацію споживачі можуть отримати в Клієнтських просторах 104.ua".

А ось, власне, й сам договір, який нам пропонують укладати. Зверніть увагу на другий пункт "Вартість послуг":

Публiкацiя:  Леся Бабкіна
Автор:
Коментарі: