Мы в соцсетях

ІНАВГУРАЦІЯ. Промова Президента Володимира Зеленського

Поделиться в Фейсбуке Рассказать Вконтакте Написать в Твиттер
  • 21-05-2019, 08:53
20 травня у залі Верховної Ради відбулася інавгурація Президента України Володимира Зеленського.

Володимир Зеленський торкнувся теми миру в Донбасі, заробітчан і тарифів, закликав Раду звільнити глав СБУ, ГПУ і Міноборони, і дав тільки одну обіцянку.

У своїй промові на церемонії інавгурації Президент Володимир Зеленський заявив про розпуск парламенту, попросив не вішати його портрети в кабінетах, розповів, на що готовий заради припинення війни в Донбасі, а також закликав всіх українців, розкиданих по світу, повернутися в Україну.


Наводимо повний текст виступу:

“Дорогі українці! Після перемоги на виборах мій шестирічний син сказав: “Тату, я по телевізору бачив – кажуть, що Зеленський – президент. Виходить, що я теж президент?” І тоді це прозвучало, як дитячий жарт, але потім я зрозумів, що насправді це істина. Тому що кожен з нас – президент. Не 73%, які за мене голосували, а всі 100% українців. Це не моя, це наша спільна перемога. І це наш загальний шанс, за який ми несемо спільну відповідальність. і тільки що не тільки я приймав присягу, кожен з нас поклав руку на Конституцію і кожен з нас присягнув на вірність Україні. Уявіть собі гучні заголовки: “Президент не платить податки”, “Президент промчав на червоне світло”, “Президент потихеньку краде, тому що ж всі так роблять”. Ви всі згодні, що це ганьба. Ось що я маю на увазі, коли кажу, що кожен з нас – президент.

З сьогоднішнього дня кожен з нас несе відповідальність за Україну, яку ми залишаємо нашим дітям. Кожен з нас на своєму місці зможе зробити все для розвитку України. Європейська країна починається з кожного. Так, ми вибрали шлях в Європу. Але Європа – не десь там, вона тут (при цьому він приклав палець до голови, – ред.). І коли Європа буде тут (знову приклав руку до голови, – ред.), вона буде тут (обвів рукою зал ВР, – ред.), вона буде в Україні. І це наша спільна мрія.

Але у нас є і спільний біль. Кожен з нас загинув в Донбасі. Кожен день ми втрачаємо кожного з нас. І кожен з нас – переселенець. Ті, хто втратив власний будинок, і ті, хто відкрив двері власного будинку, розділивши цю біль. І кожен з нас – заробітчанин. Так, ті, хто не знайшов себі дому, а знайшов заробіток на чужині, ті, хто в боротьбі з бідністю змушений втрачати власну гідність. Але ми всі це подолаємо, тому що кожен з нас – українець. Ми всі – українці, не існує великих або менших, правильних або неправильних. Всі українці – від Ужгорода до Луганська, від Чернігова до Сімферополя, у Львові, Харкові та Донецьку, в Дніпрі та Одесі – ми всі українці”, – ці слова зал зустрів оплесками.

“І ми повинні бути єдині, адже лише тоді ми сильні. І сьогодні я звертаюся до всіх українців у світі, нас 65 мільйонів. Так, не дивуйтеся. Нас 65 мільйонів – тих, кого народила українська земля. Українці в Європі і Азії, в Північній і Південній Америці, Австралії та Африці – я звертаюся до всіх українців на планеті: ви нам дуже потрібні. Всім, хто готовий будувати нову, сильну і успішну Україну, я з радістю надам українське громадянство. Ви повинні їхати в Україну не в гості, а додому, ми чекаємо вас. Сувенірів з-за кордону не потрібно, привезіть нам, будь ласка, свої знання, досвід і ментальні цінності. Все це допоможе нам почати нову епоху. Скептики скажуть: це фантастика, це неможливо. Але, може, це і є наша національна ідея – об’єднавшись, зробити неможливе, попри все. Згадайте, будь ласка, збірну Ісландії з футболу на чемпіонаті Європи, коли дантист, режисер, пілот, студент і прибиральник билися і захищали честь своєї країни, і зробили це, хоча ніхто не вірив. І це наш шлях. Ми повинні стати ісландцями в футболі, ізраїльтянами - в обороні рідної землі, японцями – в технологіях, швейцарцями – в умінні щасливо жити один з одним, незважаючи на будь-які розбіжності. І наша найперша задача – припинення вогню в Донбасі”, – сказав він, і в цьому місці зал знову зааплодував.

"Мене часто запитували, а на що ви готові заради припинення вогню? Дивне питання. А на що готові ви, українці, заради життя близьких вам людей? На що? Можу запевнити: заради того, щоб наші герої більше не гинули, я готовий на все. І я точно не боюся приймати складні рішення, я готовий втрачати свою популярність, свої рейтинги, і якщо буде потрібно – я без вагань готовий втратити свою посаду, щоб тільки настав мир. Не втрачаючи наші території, ніколи. Історія несправедлива, це правда. Не ми почали цю війну. Не ми почали, але нам цю війну закінчувати”, – сказав Зеленський.Після чого перейшов на російську: “И мы готовы к диалогу, но я уверен, что первым шагом для начала этого диалога станет возвращение всех украинских пленных”.

“Наш наступний виклик – це повернення втрачених територій. Чесно кажучи, мені здається, що це формулювання не зовсім коректне, тому що неможливо втратити те, що і так наше по праву. І Крим, і Донбас – це українська земля, де ми втратили не тільки територію, ми втратили найголовніше – людей”, – сказав він і знову перейшов на російську мову: “И сегодня мы просто должны, я уверен, они нас слышат, возвращать их сознание. Мы потеряли это сознание. За эти годы власть не сделала ничего, чтобы они чувствовали себя украинцами. Они не чужие, они наши, они украинцы”.

У цей час із залу зробив зауваження лідер Радикальної партії Олег Ляшко: “Вони розуміють українську мову”, на що Зеленський сказав: “Вони розуміють українську мову? Так? Велике спасибі. Спасибі, що ви продовжуєте ділити людей, пане Ляшко. Тому що українець – а ми всі українці, де б ми не жили – тому що українець – це не в паспорті, українець – це тут, в серці. Я точно це знаю. Знаю від бійців, які захищають Україну, наших героїв, як україномовних, так і русскоязычных”.

“Я хочу зараз звернутися до них: не буває сильної армії там, де влада не поважає людей, які віддають життя за країну кожен день. І я зроблю все, щоб ви відчували повагу. Це гідне, а головне – стабільне фінансове забезпечення, це ваші житлові умови, законні відпустки після виконання завдань, для вас і ваших сімей. Треба не розповідати про стандарти НАТО, а створювати це, створювати ці стандарти.Безумовно, крім війни, є ще дуже багато бід, які роблять українців нещасливими. Це шокуючі тарифи, принизливі зарплати і пенсії, хворобливі ціни, неіснуючі робочі місця. Це медицина, про поліпшення якої говорять переважно ті, хто ніколи не лежав з дитиною у звичайній лікарні. Це міфічні українські дороги, які будуються і ремонтуються лише в чиїйсь бурхливому уяві. Дозвольте мені зараз процитувати одного американського актора, який став класним американським президентом: “Уряд не вирішує наших проблем, уряд і є нашою проблемою”. Це просто цитата.

Я не розумію, чесно кажучи, наш уряд, який тільки розводить руками і каже: “Ми нічого не зможемо зробити”. Це не правда. Можете. Ви можете взяти аркуш паперу, взяти ручку й звільнити свої місця для тих, хто буде думати про наступні покоління, а не про наступні вибори. Я думаю, що люди це оцінять. Якісь виборчі оплески, я ж кажу від народу. І моє обрання доводить: громадяни втомилися від досвідчених, системних, надутих політиків, які за 28 років створили країну можливостей – можливостей відкатів, потоків, дерибанів.

Ми побудуємо країну інших можливостей, де всі рівні перед законом, де є чесні і прозорі правила гри, одні для всіх. А для цього до влади повинні прийти люди, які будуть служити народу. І я дуже хочу, щоб в ваших кабінетах не було моїх зображень, не було, будь ласка, моїх портретів, бо президент – не ікона, не ідол. Президент – це не портрет. Повісьте туди фотографії своїх дітей і перед кожним рішенням дивіться їм в очі. Я можу ще багато чого сказати, але українці хочуть не слів, а дій. Так що, шановні депутати (він зробив паузу, в залі пролунав сміх, – ред.), ви призначили самі інавгурацію в понеділок, в робочий день. Я бачу в цьому плюс. Це означає, що сьогодні вечірок не буде, будемо з вами працювати.

А тому я дуже прошу вас прийняти закон про скасування депутатської недоторканності, закон про кримінальну відповідальність за незаконне збагачення, багатостраждальний виборчий кодекс. І зробіть, будь ласка, відкриті списки. А також я прошу вас звільнити з посад голову Служби безпеки України, генерального прокурора України, міністра оборони України. І це далеко не все, що ви можете зробити, але для початку досить. У вас на це буде два місяці. У вас на це буде два місяці. Зробіть це і повісьте медалі собі. Непогані бали на дострокові парламентські вибори.

Я розпускаю Верховну Раду восьмого скликання. Слава Україні! Давайте поаплодуємо”.

“І наостанок. Дуже коротко. Дорогий народ, протягом свого життя я намагався робити все, щоб українці посміхалися. Я відчував так серцем. Це була не тільки моя робота, правда, це була моя місія. Наступні п'ять років я зроблю все, українці, щоб ви не плакали. Спасибі”, – завершив він свій виступ.

https://gordonua.com
www.radiosvoboda.org
Публiкацiя:  Леся Бабкіна
Автор:
Коментарі: