Мы в соцсетях
3 червня у Покровському районному суді відбулося судове засідання у справі обвинувачених у нападі начиновницю й активістку з Херсона Катерину Гандзюк.


Нагадаємо, що тридцятитрирічна Катерина Гандзюк була радницею міського голови міста Херсон, також виконувала обов’язки керуючої апаратом Херсонської міськради та була депутатом від партії “Батьківщина”. Однак після конфлікту з керівництвом обласної організації вийшла з партії. Крім того, Гандзюк працювала в структурах ООН в Україні, а до обрання в міськраду була громадською активісткою та виступала проти “русского мира” та сепаратизму. Окрім того, вона звинувачувала обласну владу у сприянні вирубуванню лісів.


31 липня минулого року Катерину Гандзюк облили сірчаною кислотою біля її будинку. Жінка отримала багаточисельні опіки та перенесла кілька операцій. 4 листопада вона померла.


У вчиненні замаху на Катерину Гандзюк обвинувачують п’ятьох осіб – Сергія Торбіна, Микиту Грабчука, Володимира Васяновича, В’ячеслава Вишневського та Віктора Горбунова. За версією слідства, Сергій Торбін є організатором замаху на Гандзюк. Журналісти раніше з’ясували, що він постійно захищав інтереси обласної влади у питанні вирубування лісу. Микиті Грабчуку інкримінують безпосереднє виконання замаху.
На фото: Микита Грабчук і Сергій Торбін.


13 вересня Володимира Васяновича відпустили під домашній арешт. На попередніх засіданнях суду він заявляв, що не брав участі в нападі на активистку, а лише привіз нападників у Херсон. Під домашнім арештом перебувають і В’ячеслав Вишневський та Віктор Горбунов.

Того дня перед приміщенням суду зібралися пікетувальники, які тримали плакати з вимогами якнайшвидше покарати винних. На засідання (воно було відкритим) приїхали журналісти телеканалів “1+1”, “Прямого”, “5-го”, “112-го” та інших телеканалів, представники ОБСЄ, а також батько померлої активістки. Засідання тривало понад дев’ять годин із невеликими перервами, велася пряма онлайн-трансляція із зали суду.
На фото: пікетувальники.


Усі п’ятеро обвинувачених у вчиненні замаху на Катерину Гандзюк визнали свою провину і підписали угоду про визнання винуватості. Про це було заявлено на засіданні в Покровському райсуді.
За даними обвинувачення, підозрюваний в організації нападу на Катерину Гандзюк Сергій Торбін на замовлення осіб, імена яких не називалися, схилив інших обвинувачених – Микиту Грабчука, Володимира Васяновича, В’ячеслава Вишневського та Віктора Горбунова – до участі в замаху.


Усі п’ятеро обвинувачених на запитання судді Олени Чорної відповіли, що визнають свою провину й підтверджують свою згоду на укладання угоди на співробітництво зі слідством. Їхні захисники також зазначили, що угоди відповідають чинному законодавству.

Сторона обвинувачення просить засудити обвинувачених до таких термінів позбавлення волі: Торбіна – до 6 років і 6 місяців, Грабчука – до 6 років, Вишневського та Васяновича – до 4 років, Горбунова – до 3 років.


6 червня о 14-й год. у Покровському районному суді оголосять вирок обвинуваченим.На головному фото: на лаві підсудних.
Публiкацiя:  Наталія Кістріна
Автор:
Наталія ДІДОВИЧ.
Коментарі: