Мы в соцсетях
Рідна мова – це мова, яка першою засвоюється дитиною і залишається зрозумілою на все життя. Рідною прийнято вважати мову нації, мову предків, яка пов’язує людину з її народом, з попередніми поколіннями, з їхніми духовними надбаннями. На сьогоднішні людство розмовляє на семи тисячах мов!

І з-поміж того багатства особливою мелодійністю та колоритністю виділяється наша рідна мова – українська! Отож у переддень Міжнародного дня рідної мови, що за рішенням ЮНЕСКО всі народи землі відзначають 21 лютого, в більшості шкіл та бібліотек нашого району відбулися численні заходи з популяризації української мови, відстоєння її права на життя та активного читання нею.

Зокрема, до Покровської дитячої бібліотеки завітали другокласники-гімназисти. Але цього разу не бібліотекарі готували захід для дітей, як зазвичай, а школярі самі прийшли з привітаннями до “книжкового храму”. Святково одягнені, вони чудово декламували вірші про рідну мову й співали українські пісні для працівників закладу.Згодом і для учнів 7-Б класу Покровської гімназії було проведено цікавий захід – квест “Мовно-літературний вояж”, під час якого учні показали свої ерудованість, начитаність та вміння змагатися у команді.До речі, не лише у свято мови, а щодня в роботі з дітьми різного віку працівникам бібліотеки допомагає книжкова виставка “Мови велич та краса”, де представлено розмаїття мовознавчих видань, словників, довідників, збірників, підбірок поетичних творів, афоризмів, крилатих висловів, віршів про мову.

У ті ж дні для восьмикласників гімназії (поталанило таки школярам – їхній навчальний заклад найближче до обох бібліотек!) уже в “дорослій” бібліотеці відбулася зустріч “О, мово рідна, хто без тебе я…”, де також працювала книжково-ілюстративна виставка під назвою “Моя велична українська мова”, покликана доносити до людей істину: мова – не лише засіб спілкування, бо саме через неї відбувається процес ідентифікації нації, а отже мова – символ свободи і державності народу, і ми мусимо захищати її на своїй землі, як найдорожчу святиню. Українську мову сотні разів принижували, забороняли, пробували знищити, але вона, мов неопалима купина, щоразу ставала ще яскравішою і сильнішою. Такий процес відбувається й зараз.

Присутні переглянули кілька відео: історію переслідувань української мови, цікаві факти про мову, про мову від Оксани Забужко (з серії відеороликів за участю українських письменників “Переходь на українську”), а також відео “Військові та волонтери про українську мову”.
На всіх заходах учасники сходилися на думці, що любити, поважати і вдосконалювати нашу мову завжди на часі, адже мова, як і Україна, – у нашому серці, і починається вона з кожного з нас.

За матеріалами інтернет-сторінок.
Публiкацiя:  Леся Бабкіна
Автор:
Коментарі: