Мы в соцсетях

Формуємо позитивний імідж освітнього закладу

Поделиться в Фейсбуке Рассказать Вконтакте Написать в Твиттер
  • 3-06-2019, 11:11
На базі Березівської ЗОШ І-ІІІ ступенів пройшов районний семінар директорів закладів загальної середньої освіти з теми “Створення сприятливого мікроклімату для формування соціально-адаптованої особистості”.


Березівська ЗОШ І-ІІІ ступенів Великомихайлівської сільської ради – це маленьке і водночас велике життя зі своїми законами й традиціями, досягненнями й відкриттями, цінностями й відносинами. Тут триває безперервний процес пошуку відповідей на нові виклики сьогодення. І створення сприятливого мікроклімату для формування соціально-адаптованої особистості не припиняється. Особливо важливим є те, що всі: і Великомихайлівська територіальна громада, і Березівський старостинський округ, і учасники освітнього процесу Березівської школи, – усвідомили спільну відповідальність та прагнення до взаємодії. А як цього досягти – ключове питання, котре ми обговорили на семінарі директорів.


У заході взяли участь провідний спеціаліст з питань освіти виконкому Великомихайлівської сільської ради Р.В. Марченко, староста сіл Великомихайлівської громади Є.В. Фісак, методисти відділу освіти, молоді і спорту райдержадміністрації, керівники закладів освіти, директор Березівського закладу дошкільної освіти “Золотий ключик” І.Ю. Кравченко.


Ранкову зустріч для учасників семінару організували вчитель математики В.А. Нікітченко і вихователь ГПД Є.О. Павлюк разом із учнями першого класу й дошкільнятами. Від привітань, добрих слів ми перейшли до справ, ознайомившись із програмою районного семінару.
Директор Березівської школи О.І. Семенюта, Є.В. Фісак і Р.В. Марченко з перших хвилин презентації привернули увагу аудиторії, проаналізувавши роботу школи за два роки у складі Великомихайлівської об’єднаної громади. Відрадно, що до створення позитивного іміджу Березівської ЗОШ долучається й ТОВ “Маяк” в особі генерального директора А.Г. Сергієнка.


Роботу семінару було організовано на п’яти платформах: “Керівник – лідер, який реалізує мотиваційний підхід до управління”; “Розвиваймо демократичне громадянство. Істинне та хибне”; “Методична платформа”; “Представлення фрагменту виховного проекту “Герої не вмирають”; “Рефлексивна платформа”.


Упродовж роботи на другій платформі учасники семінару переконалися, що вся робота педагогічного колективу базується на тому, що навчання і виховання є активним процесом досягнення, а не пасивним процесом слухання. Спілкування, пошук інформації, форми постановки та вирішення питань продемонстрували учні під керівництвом модераторів – вчителів початкових класів С.І. Лисюк та І.О. Івженко, вчителя фізики, класного керівника 6-го класу О.І. Вербицького, заступника директора з навчально-виховної роботи С.В. Долгонога, вчителя української мови і літератури Л.М. Попової, вчителя історія В.М. Фисака.


С.І. Лисюк та І.О. Івженко зацікавили ігровими методиками створення позитивної атмосфери у класі, продемонструвавши з учнями 2-го класу вправу “Букет квітів”. Такі ігри приносять задоволення, користь і багато цікавого. Хочеться, щоб діти жили в гармонії з собою, однокласниками та оточуючим світом.
О.І. Вербицький зі своїми вихованцями активізував нашу увагу непростою темою тренінгу “Коригуюча діяльність класного керівника щодо усуненню дестабілізуючих факторів в мікросоціумі”, нагадавши мудрість слів Тараса Шевченка “Раз добром нагріте серце вік не прохолоне”.
Також учасники семінару подивилися фрагмент тренінгу “Допрофільна підготовка, профільна освіта”, який сприяє виявленню професійних схильностей кожної дитини (С.В. Долгоног, Л.М. Попова, В.М. Фисак).Ми не втомлювалися переміщуватися коридорами й поверхами закладу, роздивляючись виставку дитячої творчості. Вихованці гуртка “Майстерність” (керівник Р.Г. Логвиненко) вразили нас своїми виробами, створеними за допомогою фігурного випилювання лобзиком.


Учасники семінару долучилися до діалогу та дискусії під час тренінгу з теми “Створення позитивного іміджу освітнього закладу як фактор розвитку сучасної школи”, який я провела.Розглянувши складові формування зовнішнього та внутрішнього іміджу школи, керівники шкіл презентували майстер-план іміджевої політики закладу освіти. Так директор Орлівського ЗЗСО І-ІІ ступенів Л.М. Людна поділилася досвідом впровадження нових технологій навчання, зокрема щодо використання онлайн ресурсів для навчання учнів (гра “Kahoot”, тести на освітньому проекті “На урок”, створення хмаринок-слів в онлайн-редакторі WordArt.com, генератор та зчитувач QR-кодів тощо).
Директор Катеринівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Л.А. Тицька продемонструвала співпрацю школи з організаціями, які знаходяться на території села і утворюють соціально-педагогічний комплекс, зокрема дитячий садок, сільська бібліотека, будинок культури, місцевий храм, амбулаторія і ТОВ “Агрофірма “Славутич”.


Директор Вишнівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Л.В. Безрідня розповіла про роботу дитячого самоврядування. “У школі діти не вчаться жити, а живуть повноцінним життям: опановують складну науку людинознавства, долучаються до секретів самовиховання і саморозвитку, створюють власне шкільне життя, основу якого становлять життєві потреби, моральні принципи; намагаються мати свій неповторний образ, свій імідж”, – такою була головна думка виступу Людмили Василівни.


Результатом плідної роботи учасників тренінгу став календарний план, спрямований на реалізацію проекту щодо формування позитивного іміджу освітнього закладу.


На завершення заступник директора з виховної роботи Березівської школи О.К. Кривокобильська разом зі своїми вихованцями представили фрагмент виховного проекту “Герої не вмирають”. Учасники семінару вшанували пам’ять героїв Небесної сотні й усіх, хто загинув у зоні проведння АТО-ООС.
Підбиваючи підсумки роботи семінару (“Рефлексивна платформа”), гості подякували адміністрації школи, педагогічному колективу, учням за ефективну співпрацю, побажавши нових успіхів і креативних ідей на освітянській ниві.


Переконана, що імідж школи, керівника, вчителя залежить від кожного з нас, нашої активності, ініціативності, працелюбності, наполегливості. Лише тоді школа буде привабливою, матиме свій неповторний образ.


На головному фото: учасники семінару.
Публiкацiя:  Наталія Кістріна
Автор:
Людмила Шапран,
завідуюча районним методичним кабінетом
відділу освіти, молоді і спорту райдержадміністрації.
Коментарі: