Мы в соцсетях

“Золотий ключик” відчиняє двері знанням

Поделиться в Фейсбуке Рассказать Вконтакте Написать в Твиттер
  • 10-06-2019, 08:46
Для кожного малюка дитячий садочок – це перша сходинка у вихованні та навчанні. Звичайно, ці знання – найелементарніші (від уміння одягнути штанці, тримати ложку, пензлик чи ножиці й до першої самостійно зробленої аплікації), але вони неоціненні та надзвичайно важливі для подальшого розвитку дитини. Ось і Березівський заклад дошкільної освіти “Золотий ключик” покликаний відчиняти двері малечі в захоплюючу країну Знань.


На охайному, впорядкованому подвір’ї дитсадка “Золотий ключик” мене гостинно зустріла його “господарка” – директор закладу І.Ю. Кравченко. І хоча Ірина Юріївна лише рік тому обійняла цю посаду, я відразу зрозуміла, що робота їй подобається.

– До цього працювала в Березівській школі вчителем зарубіжної літератури і російської мови, була класним керівником. Та коли мені запропонували очолити дошкільний заклад, майже не вагалася й вирішила спробувати свої сили. І зараз зовсім не жалкую. Звісно, відповідальності стало більше, але наш колектив з десяти чоловік – як одна велика родина, кожен член якої дуже любить своїх дітей-вихованців. До того ж, мій синочок відвідував цей садок, тому хотілося щось у ньому змінити на краще, – поділилася І.Ю. Кравченко і повела мене на екскурсію, одночасно розповідаючи, чим вони живуть.


У дитсадку трудяться виховательками Тетяна Володимирівна Бобеску та Надія Іванівна Соломка, помічником вихователя – Наталя Григорівна Ліснича. Про смачні сніданки, обіди та полуденки дбають кухар Ольга Володимирівна Іванова і помічник кухаря Альона Аркадіївна Мельничук. Завідувачкою господарства працює Яна Володимирівна Приходченко, старшою медичною сестрою – Ірина Іванівна Сергієнко, сторожами – Алла Анатоліївна Тернова і Сергій Григорович Охват. Нині “Золотий ключик” відвідують 30 дітлахів, які діляться на дві змішані групи.


Будівля дошкільного закладу – двоповерхова й чималенька, збудована ще за радянських часів, старенька, але доглянута. На першому поверсі розмістилися вихованці молодшої групи. У малюків саме проходило заняття з малювання, вони розфарбовували сонечко, писанки, гілочки у розфарбовках. Надія Іванівна Соломка показувала діткам як тримати олівчики ще зовсім неслухняними рученятами, називала кольори. Було так цікаво спостерігати за їхніми першими “пробами пера”!
На другому поверсі Тетяна Володимирівна Бобеску проводила заняття з образотворчого мистецтва для старшої групи. Схиливши голівки, дітки акуратно вирізали з кольорового паперу необхідні фігури і приклеювали їх на лист картону. Виходило досить непогано, всі дуже старалися. Адже незабаром “старшачкам” доведеться залишити стіни дитсадка і піти до першого класу.

– Малята, покажіть, що у вас вийшло? – попросила Тетяна Володимирівна. І вони гордо продемонстрували свої поробки.


– Заняття у нас проходять відповідно до віку. У старшій групі йде підготовка до школи. Діти займаються математикою, письмом за спеціальними зошитами, ліплять, малюють. Двічі на тиждень музичний керівник Олена Костянтинівна Кривокобильська, яка працює вчителем музики і в школі, проводить музичні заняття. Один раз на тиждень із дітьми займається логопед Анна Іванівна Овсяннікова. Вона працює у групах та індивідуально з тими малятами, які цього потребують. У нас діє танцювальний гурток під керівництвом Віти Анатоліївни Коровнікової. До речі, на звітному фестивалі наші малята показали аж два номери!
Крім того, щодня на шкільному автобусі один із вихователів забирає дітлахів із сіл Тернове, Запорізьке, Новомиколаївка, Калинівка, – розповіла І.Ю. Кравченко.


Ірина Юріївна провела мене скрізь: спальнями, залами для занять фізкультурою та для проведення святкових заходів, кімнатою з дитячими костюмами на свята, щойно облаштованим ізолятором, де ще чувся запах фарби.


– Хочеться сказати спасибі нашим помічникам та благодійникам. Нас завжди і фінансово, і морально підтримують керівництво Великомихайлівської об’єднаної територіальної громади й наш староста Євген Вікторович Фісак.
Нещодавно за фінансової допомоги голови фермерського господарства “Фенікс-Агро” Віктора Федоровича Сергієнка було облаштовано ізолятор. У минулому році нам дуже допомогли приватний підприємець Юрій Миколайович Шимка та зварювальник Ігор Шворак, які безкоштовно переробили систему опалення в закладі. Велика вдячність батьківському комітету, який закупив для дітей іграшки. До Дня Святого Миколая наші вихованці отримали солодощі, а також набір посуду для кухні від директора ТОВ “Маяк” Анатолія Григоровича Сергієнка.


Ось так і живемо... Як бачите, намагаємося, щоб скрізь була чистота, підтримуємо все в порядку, стараємося, – сказала наостанок Ірина Юріївна.


Коли залишала дошкільний заклад, малеча бавилася на дитячому майданчику під пильним оком своїх вихователів, звідусіль лунав веселий сміх та дзвінкі дитячі голоси. Як добре, коли діти під наглядом, нагодовані і щасливі, тоді й батьки зі спокійним серцем можуть працювати, не хвилюючись за своїх кровинок.На головному фото: колектив дитячого садка з директором І.Ю. Кравченко (третя справа).
Публiкацiя:  Наталія Кістріна
Автор:
Наталія КІСТРІНА.
Коментарі: