Мы в соцсетях

Історія в документах. Відкрито стенд, присвячений міліції

Поделиться в Фейсбуке Рассказать Вконтакте Написать в Твиттер
  • 19-04-2019, 09:56
У Покровському історико – краєзнавчому музеї відбулося відкриття стенду “Історія створення Покровської міліції”, підготовленого з ініціативи ветерана карного розшуку В.О. Терещенка. На цю подію завітали представники правоохоронних органів – і ті, хто зараз працює, і ті, хто працював у цій структурі раніше.


Все починалося в такі далекі уже від нас перші роки радянської влади. Тоді основним завданням новоствореного загону Покровської міліції, до складу якого в основному входили бійці під керівництвом А.К. Падалки, була боротьба з бандитизмом, мародерами та крадіями, котрі грабували селян.

І перші роки становлення цього правоохоронного органу виявилися дуже трагічними, адже загін весь час перебував у бойовій готовності й оперативно реагував на найменші прояви бандитизму. Міліціонерів і боялися, і водночас не хотіли визнавати – в них стріляли з-за рогу, їх живцем закопували в землю...

В 1920-му бандити під виглядом кавалерійського загону ВЧК прибули в Покровське ніби-то для допомоги місцевим міліціонерам у наведенні порядку на території волості. Прибулі оточили будинок волосного управління міліції, де зібралося близько 40 міліціонерів, і запропонували... здатися. Зав’язався бій, у якому загинули П. Петухов, Ф. Горбань, В. Мицик та інші міліціонери – всього вісім чоловік. А вже в червні того ж року в хуторі Водяне з’являється новий бандитський загін. Під час його ліквідації знову гинуть правоохоронці – політрук Р. Сотников, міліціонери С. Нетреба та О. Гадючка, уповноважений надзвичайної комісії Уткін.Така відповідальна робота була нелегкою і тривала всі наступні десятиліття. І народна міліція була в ті часи грізною силою для ворожих елементів, які противились утвердженню хоч якихось порядків. Узимку 1934 року було вбито помічника начальника Покровської міліції Павла Петровича Ковригу. А що говорити про воєнні та повоєнні роки? Тоді також небезпечної роботи вистачало. Та й уже в ближчі до нас часи злочинців вистачало, і боротьба з ними була запеклою. Згадаймо хоча б дільничного інспектора Олександра Миколайовича Хвостика, який трагічно загинув при виконанні службового обов’язку 6 травня 1994 року...

У перші роки після Другої світової війни районне відділення міліції очолювали М.Г. Марченко, О.І. Полянушкін, тривалий час – капітан О.І. Согін. Це були досвідчені, ділові начальники, вимогливі до себе й до підлеглих, котрі добре розуміли своє покликання, а тому відповідальності вимагали від усіх. Потім протягом десяти років міліцію очолював Ф.С. Рогожін, згодом – Г.В. Тертишний, І.К. Кінаш, І.П. Мазай, І.З. Ільченко, І.Г. Середа, М.О. Гужва, В.О. Лисько та інші. Нині правоохоронцями району керує Ігор Васильович Захаренко.

Достойними представниками міліцейської служби були сміливі, принципові люди, професіонали своєї справи, частина з яких повернулася з фронтів минулої війни. Серед таких – колишній начальник карного розшуку Т.М. Вакуленко, заступник начальника РВВС А.О. Ткаченко, начальник паспортного столу В.Т. Швайка, міліціонер з охорони спецконтингенту Г.Д. Падалко, дільничний інспектор І.В. Борт, старший інспектор ВБЗСВ П.Я. Іващенко, старшина РВВС М.Ф. Шеремет, дільничний інспектор П.Ю. Корнієнко, водій І.В. Пишоха.

Їхню справу продовжило покоління правоохоронців, які й сьогодні залишаються прикладом для молодих працівників і користуються заслуженим авторитетом. Це старші слідчі О.І. Терновий, О.В. Маракін, оперуповноважений карного розшуку О.В. Пилипенко, перший заступник начальника міліції В.О. Терещенко, старші інспектори у справах неповнолітніх Л.П. Марченко, Л.В. Данильчук, старший дільничний інспектор О.М. Руденко, помічник чергового А.В. Соколов, начальник відділення ДАЇ В.В. Мелах, начальник МРЕВ Л.М. Петруша, начальник слідчого відділення М.В. Корінь, старший дільничний інспектор А.В. Халинбаджах, начальник карного розшуку О.В. Севостьянчик...

Історія в документах.  Відкрито стенд, присвячений міліції


І молодь не цурається вчитися на їхньому досвіді чи просити у них порад, аби й собі робити вагомий внесок у збереження та охорону порядку в нашому краї, незважаючи на те, що служба в правоохоронних органах – важка, важлива, часом невдячна і часто пов’язана з ризиком для життя.

Під час презентації стенду і під час спілкування працівники музею дякували краєзнавцю Геннадію Григоровичу Мицику за зібраний матеріал з історії створення та становлення Покровської міліції, а ветеранам правоохоронних органів Вадиму Олексійовичу Терещенку і Сергію Леонідовичу Кононову – за допомогу в деталізації більш сучасних відомостей про роботу міліції (тепер поліції).
Публiкацiя:  Леся Бабкіна
Автор:
Тетяна ПЕРЕРВА,
директор
Покровського
історико-краєзнавчого
музею.
Коментарі: