Мы в соцсетях
У грудні минулого року аматорському духовому оркестру філії “Покровський селищний будинок культури № 1” КЗК “Центр дозвілля” Покровської селищної ради присвоєно звання “Народний”.


Історія цього колективу починається з 1957 року. Його створили відразу після відкриття будинку культури колгоспу “Победа”. Одними з перших керівників оркестру були Олександр Михайлович Дрогалов та Валентин Іванович Кісенко. Потім упродовж багатьох років його очолював Джорж Тимофійович Іванов, а директором будинку культури на той час був заслужений працівник культури УРСР Юрій Тимофійович Хребто.

Звання “Народний” духововому оркестру було присвоєно у 1994 році, керівником якого тоді був Д.Т. Іванов, а директором будинку культури – Анатолій Васильович Бідник.

Учасниками оркестру у ті часи були люди різного віку, від дітей шкільного віку до працівників колгоспу та пенсіонерів. Це відігравало велику виховну роль, адже колектив був однією дружною родиною. У репертуарі оркестру звучали різні твори - від маршів, вальсів до класичних та естрадних композицій, які аранжували під духову музику.

Створення духового оркестру у смт Покровське колгоспу “Победа” сприяло формуванню цивільної і патріотичної позиції громадян, усвідомленню їх причетності до героїчної історії і культури рідного краю, відповідальності за збереження його історичної і культурної спадщин, збагачення мистецької палітри культури, а також подальшому розвитку духової музики і розповсюдженню традицій оркестрових колективів у районі. А ще – підвищенню творчого потенціалу діючих у районі оркестрів на основі обміну досвідом роботи їх керівників.

Гідними послідовниками та керівниками духового оркестру були професійні музиканти. Наприкінці 80-х років оркестром керував Валерій Володимирович Палій, у двохтисячних роках – Валерій Миколайович Циганок та Юрій Федорович Галаган.

Їм вдалося зберегти основний склад оркестру та витримати на високому рівні його виконавську майстерність, про що постійно доводили на виступах різного рівня та підтверджували звання “Народний самодіяльний колектив”. У 2014 році духовий оркестр БК “Победа” припинив свою діяльність у зв’язку з відсутністю штатної одиниці керівника.

В оновленому складі аматорський духовий оркестр відродився у серпні 2017 року за моєю ініціативою та ініціативою колишніх учасників. Я зібрав у склад духового оркестру колишніх учасників оркестру колгоспу “Победа”, народного оркестру Олександрівського будинку культури та оркестру районного будинку культури.

Зараз у складі нашого оркестру виступають талановиті музиканти Олександр Іванович Омельяненко, Юрій Джоржович Іванов, Олексій Юрійович Швець, Юрій Олексійович Федоряченко, Сергій Володимирович Соколов, Олександр Анатолійович Чепурний, Олександр Сергійович Гавриленко, Іван Іванович Стальченко, Олександр Іванович Проценко, Віктор Миколайович Романко, Володимир Федорович Удовиченко, Сергій Дмитрович Хлебаєв, Сергій Юрійович Галаган, Григорій Олексійович Кузьменко, Дмитро Романович Кравець, Анатолій Миколайович Чорнобривець.

До останнього незмінним учасником оркестру був Віктор Іванович Манько (вже покійний). У нашому колективі є молоді талановиті музиканти. Це Владислав Дмитрович Шапошніков, Артем Віталійович Калініченко, Максим Романович Цвіркун, Денис Миколайович Оніпко.Духовий оркестр бере активну участь у житті селища та району. Практично жодне свято не обходиться без духового оркестру, без його чудової музики. Наш колектив є постійним учасником концертів, свят, фестивалів, шкільних та інших культурно-мистецьких заходів.

Репертуар духового оркестру складають твори різних епох, форм і жанрів. Це і традиційна музика для духового оркестру – марші та вальси, і твори українських композиторів та естрадні п’єси. Я та мої надійні помічники Віктор Миколайович Романко, Юрій Джоржович Іванов, Олександр Іванович Омельяненко постійно працюємо над удосконаленням якості репертуару.

Щороку аматорський духовий оркестр Покровського селищного будинку культури № 1 КЗК “Покровський центр дозвілля”, директором якого є Віта Анатоліївна Кушнір, звітує про свою роботу на щорічному районному фестивалі самодіяльної народної творчості та на фестивалях “Мистецька весна”.

Ми були учасниками Всеукраїнського фестивалю “Fest-party у селянській хаті”, що проходив у Покровській ОТГ, та отримали Диплом і срібний кубок в локації “Інструментальна музика”.

Без зайвої скромності скажу, що наша творчість подобається землякам, вони постійно дякують учасникам оркестру за прекрасну музику. І це для нас найбільша нагорода. Хочу, користуючись нагодою, привітати своїх однодумців – учасників оркестру з такою високою нагородою.
Публiкацiя:  Леся Бабкіна
Автор:
Сергій ПРОЦЕНКО,
керівник народного духового оркестру
філії "Покровський СБК № 1”
КЗК “Центр дозвілля”
Покровської селищної ради.
Коментарі: