Мы в соцсетях
Моя невелика розповідь-спогад стосуватиметься вчителів двох шкіл – Романківської ВШ та Катеринівської СШ.

Спочатку було так. До Кіровської початкової школи ми пішли в далекому 1967 році. З четвертого класу навчалися у Романківській восьмирічній школі. Класним керівником і вчителем української мови та літератури була О.С. Боровик. Наш клас на той час вважався експериментальним – уперше четверті класи складали іспит з української мови у вигляді диктанту. Оцінювали знання учнів за п’ятибальною шкалою. П’ятірка за написання диктанту в класі була лише одна. І її отримала я. У моїй родині до сьогодні зберігається Похвальна грамота того періоду.


Фото з інтернету.

Свого часу нас навчали і давали міцні знання прекрасні педагоги, професіонали своєї справи. Це вчителі початкових класів Катерина Тихонівна Дикусар, Ніна Гнатівна Задорожня, Раїса Олексіївна Новицька.

Сіячами доброго, розумного, вічного хочеться назвати викладачів старших класів, які своєю нелегкою, але почесною працею відкрили двері у Країну Знань перед сотнями школярів. З нетерпінням чекали учні уроки історії, які читали Сергій Володимирович Саєнко, Іван Євдокимович Лисогор.

Не менш захопливими були предмети біології, географії, фізики, хімії, астрономії. Їх вели Людмила Савеліївна Пазій, Бела Леонідівна Горова, Пилип Павлович Мельник, Анатолій Іванович Толубець, Олександра Миколаївна Новицька.

Рідної української та іноземної мов навчали неперевершені Алла Василівна Коваленко, яка була нашим класним керівником у Романківській ВШ, Лідія Семенівна Хвостик, Галина Антонівна Безверха, Валентина Іванівна Ткаченко, Віталій Федорович Чергік, Людмила Анатоліївна Саєнко, Надія Іванівна Кулинич, Антоніна Тимофіївна Ягничко.

Математика, геометрія, точні науки і предмети. Їх вели вимогливі та люблячі Валентина Григорівна Толубець (наш класний керівник у Катеринівській СШ), Валерія Дмитрівна Пилипенко.

З особливою шаною згадую директорів Катеринівської СШ А.І. Толубця і Романківської ВШ В.Ф. Чергіка. Вони дбали, щоб у класах було тепло і затишно. В обох навчальних закладах були збудовані сучасні на той час спортивні зали, в яких проводилися шкільні та районні змагання з різних видів спорту, уроки фізичного виховання, святкові заходи.

А як не згадати вчителів музики та співу Івана Васильовича Татаренка, Анатолія Григоровича Андрєєва! Всі свята, вечори, конкурси – обов’язково під їхній музичний супровід.

Праця, трудове навчання, фізичне виховання – це робота педагогів з величезним стажем – Василя Степановича Пилипенка, Івана Федоровича Кожухаря, Івана Васильовича Пилипенка.

На превеликий жаль, більшості з цих дорогих нам наставників уже немає серед нас. А нещодавно пішли у вічність любі вчителі-мовники В.І. Ткаченко та Л.С. Хвостик. Світла їм пам’ять.

Міцного здоров’я, довголіття хочеться побажати дорогим А.В. Коваленко, Б.Л. Горовій, А.Г. Андрєєву, К.Т. Дикусар, Н.І. Кулинич, А.О. Безверхій, М.І. Десятниченко.

У ці весняні дні більшість з нас зі своїми родинами побували на кладовищах сіл Катеринівка, Зарічне. Акуратно обкошено те тільки узбіччя доріг, а й самі території кладовищ, завезено пісок. Хочеться висловити подяку В.Г. Брацілу, генеральному директору ТОВ “Славутич” Р.В. Брацілу, старості Л.В. Корсуновській, генеральному директору ТОВ “Дружба” І.В. Копичаю за надану допомогу в упорядкуванні сільських кладовищ. Спасибі А.М. Ляху, В.І. Коліснику, В.В. Хоменку, В.Г. Зіненку, В.В. Астапову за організацію і проведення суботників.

Звертаюся до колишніх випускників Катеринівської СШ, просто небайдужих людей з проханням взяти посильну участь у зборі коштів для придбання та встановлення пам’ятника нашим дорогим вчителям Анатолію Івановичу та Валентині Григорівні Толубцям.
Мій номер телефону – 099-297-46-75.
Публiкацiя:  Леся Бабкіна
Автор:
Наталія ТКАЧЕНКО (ГЕЛИХ),
випускниця 1977 року.
Коментарі: