Мы в соцсетях
Вихованці спортивного клубу “Full Contact” (керівник Олексій Миленко) пройшли черговий етап перевірки своєї майстерності з рукопашного бою. Весняний іспит вони склали успішно, дарма що його у Покровське приїжджали приймати відомі спортсмени – президент Дніпропетровської обласної федерації рукопашного бою, заслужений тренер України, заслужений працівник фізкультури і спорту України, тренер вищої категорії, суддя міжнародного класу, старший тренер збірної команди України з рукопашного бою Валентин Іващенко та кандидат у майстри спорту, володар 1-го дану (чорного пояса), чемпіон України 2021 року з рукопашного бою у розділі “командний бій” Євген Ноженко.

– Дуже приємно, – ділиться післяекзаменаційними враженнями тренер Олексій Миленко, – що наші зусилля, наші тренування (навіть попри всі обмеження у зв’язку з поширенням коронавірусу!) дають хороші результати. Юні бійці наполегливо опановують і теоретичні знання, і практичні навички ведення рукопашного бою.

– Цікаво, про що діти думають, коли йдуть до вас на заняття, – запитую в нього. – Тільки про фізичну форму і про спорт? Чи згодиться це їм у житті?
– Ну, чому ж? На сьогодні розрізняють три види рукопашного бою – спортивний, армійський і поліцейський. Зі спортивних змагань вилучено всі прийоми, що можуть серйозно травмувати або вбити супротивника, тому вони розраховані переважно на публіку, на видовищність. Однак у складнощах реального життя наші спортсмени мають велику перевагу перед іншими, бо вони вміють і захиститися, і захистити. Це пов’язано з тим, що на тренуваннях із рукопашного бою ми відпрацьовуємо конфліктні ситуації, проводимо майстер-класи з самооборони, практикуємо захист підручними засобами, випробовуємо силу волі, гартуємо холодний розум, долаючи страхи перед нападником.

– Чи важко навчитися премудрості рукопашного бою? У “Full Contact”, знаю, ходять уже не тільки хлопці, а й дівчата, та й склад бійців помолодшав.
– Все залежить від бажання, фізичної підготовки, психологічної витривалості, вміння передбачати дії ворога. Рукопашному бою, хоч це по суті є швидкою технікою ліквідування противника, неможливо навчитися за екраном монітору чи просто прочитавши книгу, адже процес навчання включає в себе цілий комплекс заходів, важливе місце серед яких займає переборення власних вад, шкідливих звичок і банальної ліні.

Зважаючи на все це, бійці спортклубу “Full Contact” двічі на рік проходять кваліфікаційні випробування. Під час атестаційного іспиту на учнівські ступені (КЮ) вони виконують встановлені ВФРБ нормативи, що містять і загальну фізичну підготовку, й акробатику та страховку, і стійки, блоки та переміщення, й ударну техніку руками та ногами, звільнення від різноманітних захватів, і больові та задушливі прийоми, кидки, і техніку роботи в партері, захист від ударів руками, ногами, палицею чи ножем, спаринг тощо... Цього разу результати також потішили і самих бійців, і їхнього наставника, і екзаменаторів.

Як повідомив Олексій Миленко, серед атестованих бійців були й уже неодноразово випробувані у змаганнях, і такі, котрі прийшли у клуб недавно і в мистецтві рукопашного бою робили перші кроки. І хоч хвилювалися буквально всі, кваліфікаційний іспит склали також усі. Отож фіолетові пояси отримали Каріна Дишлева і Назар Бурдонський (13 КЮ), помаранчеві – Віктор Коломоєць, Вадим Моголівець, Андрій Бабак (10 КЮ), Філіп Ткаченко, Кіріл Котляр, Дар’я Мордович (9 КЮ), сині – Богдан Михайлов, Каріна Рибалка, Ярослав Ткаченко (8 КЮ), Вадим Колісник (7 КЮ). А Владислав Гамій, Денис Ткаченко, Ян Журба, Владислав Коломоєць і Максим Ткаченко виконали вимоги 5 КЮ, що відповідають жовтим поясам.

Молодці! Кожен спортсмен, як і його рідні та тренер, може пишатися своїм досягненням. Адже новий результат завжди спонукає наших юних земляків до нових перемог.
Публiкацiя:  Наталія Кістріна
Автор:
Людмила ФЕДОРЕНКО.
Коментарі: