Мы в соцсетях
Так говорять працівники відділу
державної реєстрації актів цивільного стану
по Васильківському, Межівському, Покровському районах Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції України


Дійсно, у відділ ДРАЦС приходять люди зареєструвати шлюб. І тоді працівники відділу розділяють з ними радість, вітають, бажають щасливого сімейного життя. Своєю чергою закохані діляться з ними позитивною енергією.

Та приходять сюди й ті, котрі вирішили розлучитися, ті, яким потрібна довідка про смерть близької людини. Працівники установи пропускають через свої серця їхні негаразди, їхнє горе. Інакше не можуть, бо працюють у відділі небайдужі, чутливі жінки.

До нас приходять і з радістю, і з горем


Заступником начальника відділу державної реєстрації актів цивільного стану працює Юлія Миколаївна Мельник. Після школи вона закінчила Новомосковський кооперативний економіко-правовий технікум. Працювала юристом у комунгоспі. У 2003 році прийшла у відділ ДРАЦС правовим спеціалістом.

Заочно закінчила Дніпропетровський гуманітарний університет правознавства. Через десять років роботи її призначили начальником Покровського відділу ДРАЦС. Два роки тому відділи ДРАЦС трьох районів об’єднали, тепер начальник базового відділу працює у Васильківці, а Юлія Миколаївна – її заступник.

– У мої професійні обов’язки входить здійснення реєстрацій народження людини, шлюбу, смерті, розірвання шлюбу, зміни імені тощо. Про кожен факт реєстрації акту цивільного стану ми видаємо відповідні свідоцтва. Потім треба своєчасно і правильно внести відомості про фізичну особу до Державного реєстру. Це й відомості про позбавлення батьківських прав, усиновлення тощо.

В мої обов’язки також входить розв’язання питання про поновлення втрачених документів (свідоцтв). Це далеко неповний перелік моїх функціональних обов’язків. Та робота мені подобається, тож робота не є для мене непосильним тягарем, – говорила при зустрічі Юлія Миколаївна.

Керівництво цінує Юлію Мельник за професіоналізм, відповідальність, а ще – за комунікабельність, привітність, що є дуже важливими аспектами в цій професії.

Кажуть, робота тоді ладиться, коли вдома є надійний тил. У Юлії Миколаївни він є. Чоловік Олег Ігорьович для неї – міцна опора. Разом вони виховують двох дітей. Донечці Ірі вже 16 років. Батьки пишаються нею.

Ірина займається боксом, має багато нагород, захищає честь району на спортивних змаганнях різних рівнів. Сину Артему – чотири роки. Як більшість дітей у його віці, він непосидючий, допитливий. Поки татко з мамою на роботі, з ним бавляться його бабусі й дідусі.

– Олег у всьому мене підтримує, допомагає. Маю час для дозвілля. Дуже люблю читати, моїми улюбленими авторами є Конан Дойл, Еміль Золя, – продовжувала розповідати жінка.

Спеціалістом відділу з 2015 року трудиться Анна Олександрівна Макарчук. Коло обов’язків у неї майже таке ж як і в Юлії Миколаївни, тобто, працюють вони у професійному тандемі. Для Юлії Мельник Аня – прекрасний помічник.

– Свою роботу Анна Олександрівна виконує на відмінно, на неї повністю можна покластися. Це дуже важливо, коли стовідсотково довіряєш колезі, знаєш, що вона оформить документ правильно, виконає чітко будь-яке доручення, ніколи не підведе, – говорила моя співрозмовниця.

У Ані також хороша сім’я. З чоловіком Олегом Юрійовичем та синочком Володею живуть разом зі свекрухою, у всьому підтримують одне одного.

– Ми живемо в Катеринівці. Як і кожна сільська родина, тримаємо господарство, маємо город. Працюємо і на городі, і біля живності всі разом. Ніколи не сваримося, довіряємо одне одному. Звісно, Володя, якому лише три роки, – наш спільний пестунчик. Він росте веселим, відкритим хлопчиком, відвідує місцевий дитсадок “Берізка”. Щовечора демонструє нам чого навчився у дитсадку. Танцює, співає, словом, тішить нас усіх своїми першими успіхами, – почула від Анни Олександрівни.

Вдома ці дві жінки – люблячі дружини, турботливі мами, а на роботі – відмінні фахівці, які допомагають людям у розв’язанні різних питань.
Публiкацiя:  Леся Бабкіна
Автор:
Наталія ДІДОВИЧ.
Коментарі: