Мы в соцсетях

Слідами наших виступів. Ситуація дещо покращилася

Поделиться в Фейсбуке Рассказать Вконтакте Написать в Твиттер
  • 7-05-2019, 14:52
Будучи у Вишневому, не могла не заїхати у кінну частину філії “Дніпропетровський кінзавод № 65” ДП “Конярство України”, про ситуацію в якій нещодавно писала в районній газеті.


У кінзаводі мене зустрів виконуючий обов’язки головного зоотехніка з конярства цього господарства Олександр Вікторович Вакуленко. На кінній частині також застала голову райдержадміністрації С.Г. Назарчук, її першого заступника В.П. Рибачука, голову районної ради О.М. Василенка, начальника районного управління ГУ ДПСС в Дніпропетровській області З.І. Тарасенко зі своїми спеціалістами.

У О.В. Вакуленка запитала, чи змінилася хоч якось ситуація з годівлею та лікуванням породистих коней на сьогодні?

– Так, після публікацій у фейсбуці, репортажу на каналі “1+1” та статті в районній газеті ситуація дещо покращилася. Інвестори завезли овес та ячмінь, є ліки, хоча і в недостатній кількості. Зараз маємо в наявності 10,5 тонн вівса та 5200 тонни ячменю. Цього корму вистачить тижні на два. Інвестори обіцяють завезти ще корми, хоча, не знаю, чи можна вірити їхнім обіцянкам. У щоденний раціон коней входить п’ять кілограмів вівса та півкілограма висівок. Ячмінь поки що приберігаємо, хтозна, що буде далі. В достатній кількості є у нас сіно двох видів та солома.
Слава Богу, вже є де пастися коням, тож найближчим часом виженемо їх на пасовище. Звісно, немає в достатній кількості необхідних ліків, вітамінів, але мінімальний запас знеболюючих засобів, антибіотиків для лошат є. Ми прокололи коням знеболююче, полегшили їхні коліки, – відповів він.

– Ви працюєте у кінній частині з 2000 року, чи траплялося таке раніше? – запитала у Олександра Вікторовича.

– Ні, такого стану справ я за всі роки роботи не пам’ятаю. За кращих часів ми жеребцям-виробникам у період злучення обов’язково включали в раціон моркву, цукор, яйця, вітаміни. Про таке зараз годі й говорити. Немає вітамінів, антигельмінтів, інших необхідних лікарських препаратів. Та все ж ми не втрачаємо надії на краще, бо наші коні – національне багатство, – почула від свого співрозмовника.

З.І. Тарасенко так прокоментувала ситуацію в кінній частині:

– Після публікацій у соцмережах та пресі ми провели позапланову перевірку у кінзаводі. Провели відеофіксацію всього поголів’я коней, а це 220 голів. Було зафіксовано, що 16 коней мають вагу нищу середньої. Передали на аналізи в обласну лабораторію зразки сіна двох видів та соломи. Тепер чекаємо результатів. Коліків у коней немає, всі вони знаходяться у задовільному стані.

Наостанок хочу подякувати усім небайдужим покровчанам, які відреагували на мою статтю, дзвонили, пропонували вихід із ситуації, якусь допомогу. Це значить, що ми – одна дружна спільнота, яка вболіває за свій край і достойне життя у нашому покровському краї.
Публiкацiя:  Леся Бабкіна
Автор:
Наталія ДІДОВИЧ.
Коментарі: