Мы в соцсетях
Трудівники ТОВ “Дібрівське” готуються до жнивної кампанії, а ще доглядають за просапними культурами та парами.


Їдучи мимо полів, укотре переконуєшся, наскільки швидкоплинний час. Іще зовсім недавно спостерігала за сходами озимої пшениці, а зараз вона вже наливається, сповіщаючи про те, що незабаром – жнива.


Виконавчий директор товариства Олег Васильович Куций працює в господарстві не так давно, але з усього видно, що відразу, як кажуть, узяв бика за роги. Він розуміється в усіх виробничих питаннях, знайшов спільну мову з членами колективу, у кожному виробничому підрозділі, де ми того дня з ним побували, його поважають – запитують, радяться. І він постійно на телефоні, про щось домовляється, комусь пояснює, щось пропонує. Ділових якостей Олегу Васильовичу не позичати, адже за плечима у нього великий досвід роботи у сільськогосподарському виробництві.
Розумію, що в цю гарячу пору керівникові товариства не до розмов, тож спочатку вирішила поспілкуватися з обліковцем тракторної бригади Олександром Миколайовичем Кравченком. Він також у курсі всіх виробничих справ.
– Озима пшениця у нас дозріває на 938 гектарах. Не можна сказати, що вона в ідеальному стані, та ми зробили все можливе, щоб отримати хороший урожай, – почав розповідати мій співрозмовник.
Олександр Миколайович розказав, що навесні на всю площу пшениці внесли гербіциди, підживили, обробили її фунгіцидами, зараз механізатори обробляють озиму пшеницю інсектицидами від клопа-черепашки. Гербіциди вносили Олексій Борульник та Сергій Омельченко. До їхнього агрегату гербіциди та воду підвозили водії Олексій Михайлюк, Іван Назаров, Віктор Цисар. Ці ж працівники вносили гербіциди й під соняшник.


А на сівбі соняшнику працювали чотири агрегати. Сіяли масляну культуру Олег Гасенко з Василем Чемерисом, Віталій Чулков з Юрієм Рожилом, Віктор Петренко з Віктором Чемерисом та Володимир Нога з сином Андрієм. Насіння на поле підвозили Василь Фенота з Віталієм Сосницьким. На всій площі посіву соняшник уже пропололи. Ці роботи виконували Віктор Петренко, Віталій Чулков, Віктор Черненко, Віктор Чемерис.

– Не можна не згадати механізаторів, котрі трудяться на “Кейсі”. Вони готували грунт до сівби ярих культур і за парами постійно доглядають. Це Олександр Коломоєць і Вадим Дімітров. Добре попрацювали й трактористи на боронуванні. Боронами заробляли гербіциди Андрій Сидорук, Віктор Черненко. Зараз вони боронують чорні пари, – продовжував розповідати О.М. Кравченко.

Під час нашого з ним спілкування О.В. Куций і головний агроном Костянтин Васильович Фенота повернулися з поля, де вони організовували роботу трактористів. Костянтин Васильович доповнив колегу:
– У товаристві вже заготовили 259 тонн сіна. Скосили люцерну на 98 гектарах. Комбайном “Єва-303” косили люцерну трактористи Віктор Лубенець і Григорій Єремійчук із ТОВ “Зоря”. Тюкували сіно трьома прес-підбирачами. На одному працювали Олег Гасенко з Василем Чемерисом. Від їхнього агрегату тюки перевозив Володимир Нога. Ще одним прес-підбирачем сіно тюкували механізатори ТОВ “Україна” Валерій Писина та Олександр Тур, перевозили тюки Юрій Сергієнко зі Станіславом Коренем. Олег Круть підбирав сіно з Олексієм Чаусом, на перевезенні працював Віктор Гришуков. Добре довелося попотіти складальникам тюків у причепи. Цим займалися Андрій Нога, Олександр Соловей, Ігор Бурлай, Олег Сосницький, Володимир Должиков, Юрій Рожило.


Запитала в агронома скільки комбайнових екіпажів візьмуть участь у цьогорічних жнивах.
– Площа озимої пшениці, яка підлягає збиранню, у нас не така вже й велика, тож упораються два комбайнові агрегати. Двома “Нью Холландами” збиратимуть урожай хліба Василь Чемерис з Юрієм Рожилом та Андрій Сидорук з Володимиром Дев’яткою, – відповів він.


– Хочу зазначити, що наше товариство не лише про виробництво дбає, а й опікується проблемами села. Тим паче, що Великомихайлівська сільська рада не завжди охоче цим займається. Так, наприклад, ми як могли разом із місцевими фермерами “підлампічили” сільські дороги. Наш генеральний директор А.Д. Пучка не шкодує коштів на розвиток спорту, зокрема, постійно підтримує футбольну команду “Іскра”. Кілька років тому за кошти товариства було зроблено капітальний ремонт стадіону у Великомихайлівці. Та оскільки його не охороняють, там за останній час усе розтрощили, – вступив у розмову Олег Васильович.


Олександр Миколайович, який, окрім обліковця, працює ще й тренером місцевої футбольної команди і є фанатом спорту, не міг не додати:
– Коли звернулися у Великомихайлівську сільську раду з проханням узяти стадіон на баланс і підтримувати його у належному стані, там заявили, що не можуть це зробити через відсутність відповідних документів. Анатолій Давидович виділив кошти на виготовлення технічного праспорта на цей об’єкт. У сільській раді знову відмовили. Мовляв, куди ми маємо перераховувати кошти? Повинна бути якась організація зі своїм статутом. Ми створили громадську організацію “Великомихайлівське”, зареєстрували її, розробили статут. Тепер уже три місяці чекаємо рішення сесії з приводу цього питання.
Я звертався до фермерів з пропозицією утримувати стадіон разом. Приміром, виділяти на це по 10 гривень з гектара ріллі, яка є у них в обробітку. Наче ніхто не відмовлявся, та кошти надали лише чотири фермери.

Слава Богу, що А.Д. Пучка дбає про розвиток спорту. Виділив 50 тисяч гривень із депутатського фонду для нашої футбольної команди. За ці кошти купили спортивну форму для команди юнаків та команди дорослих гравців, футбольні м’ячі, інше спортивне знаряддя. Виділяє він також кошти для поїздок на змагання, преміювання спортсменів тощо.


О.В. Куций запропонував подивитися на роботу мехмайстерні, пташника, під’їхати на пасовище, де випасають молодняк великої рогатої худоби.


У мехмайстерні нас зустрів завідуючий мехмайстернею Ігор Михайлович Антибура.
– Ремонтуємо техніку, бо вона хоч і нова, та все одно час від часу ламається. Давидович виділяє кошти на запчастини, тож проблем із ремонтами немає. І спеціалісти у нас хороші, досвідчені. Це слюсарі Богдан Чень, Андрій Нога, токар Володимир Богатир, – почула від нього.

Наступним виробничим об’єктом, куди ми поїхали з виконавчим директором, був пташник. Зараз там вирощують індиків. Закупили молодняк птиці – 400 голів. Поки що вони в приміщенні, а коли підростуть, їх випустять пастися. Зараз для індичат споруджують навіс, де вони ховатимуться від спеки. Організовує роботу на пташнику завідуюча Тетяна Вікторівна Гелетій, а доглядають за птицею пташниці
Світлана Миколаївна Богатир та Алла Віталіївна Тищенко.

Утримують у господарстві 181 голову молодняка великої рогатої худоби абердино-ангуської породи. Зараз худоба перебуває в літньому таборі, вдень її виганяють на пасовище. Випасають молодняк Віталій Горбенко, Віоліка Моїсеєва, Галина Трасорук та Олександр Омельченко.
Займаються у “Дібрівському” й розведенням риби. На ставках господарює спеціальна бригада. Охоронець Володимир Руденко, якого зустріли на ставку, не лише охороняє ставки від браконьєрів, а й з членами бригади зариблює їх, виконує інші роботи.
Повертаючись до контори товариства, побачила поле соняшнику.
– Це наша демонстраційна ділянка. Хочемо визначитись, які гібриди найбільш перспективні для нашого регіону. Посіяно тут вісім гібридів соняшнику фірм “Піонер” та “Майсадур”, – говорив Олег Васильович.


Як бачимо, трудівники села не сидять без діла. Трудяться, забезпечуючи українців продуктами харчування. От тільки виживати сільгосптовариствам у нашій державі все важче. Може хоч з приходом нового президента ситуація для аграріїв покращиться.
Публiкацiя:  Наталія Кістріна
Автор:
Наталія ДІДОВИЧ.
Коментарі: