Мы в соцсетях
Новина не з приємних: в Україні оселився новий вид павука — хеіракантіум, або жовтосумий колючий (лат. Cheiracanthium punctorium), який може бути вкрай небезпечний для людини.


ЯК ЗАЗНАЧАЮТЬ учені Інституту зоології імені Івана Шмальгаузена НАН України, раніше ареал цього павука охоплював субтропіки Середземномор’я, Малої, Передньої і Центральної Азії. Проте останніми десятиліттями у зв’язку з глобальним потеплінням він сильно розширився. Зокрема, павук мігрував у Західну Європу, де добре прижився. А нинішніх літа і осені цих екзотичних членистоногих уже не раз помічали і в Україні — у південних Одеській, Херсонській, Миколаївській, Запорізькій областях, а також Кіровоградській та Дніпропетровській.

Ці павуки завдовжки півтора сантиметра. Полюють уночі. Зазвичай надибати їх можна неподалік водойм у суцвіттях лугових квітів, серед сухостою, надто листя трав’янистих рослин, скрученого у трубочку, а також на затінених і сухих, порослих рослинністю ділянках.

Проти природи і її глобального потепління, як мовиться, не попреш. І все б нічого, та, за словами вчених-біологів, на відміну від інших своїх родичів жовтосумий колючий не полохливий, а, навпаки, — дуже агресивний. Коли хтось його потурбує або випадково наступить, одразу стрибає вперед і миттєво проколює шкіру жертви. Хоча хеіракантіум має найтоксичнішу отруту на Європейському континенті, укус його все ж не смертельний, але дуже болісний. Зазвичай місце укусу червоніє і опухає. У людей, схильних до алергії, можуть з’явитися пухирі, набряки, а також підвищення температури та артеріального тиску. Може почати боліти не лише місце укусу, а й усе тіло, заніміти ноги. У важких випадках симптоми отруєння щезають лише через 10 діб.

Тож, перебуваючи серед травостою або працюючи в полі чи саду, не варто забувати про елементарні запобіжні заходи: не ходити босоніж, не надягати взуванку, якою давно не користувались і яка тривалий час пролежала десь у комірчині.

На жаль, процес глобального потепління зупинити поки що не вдається. Вчені прогнозують, що найближчими десятиліттями на Україну чекає «нашестя» ряду екзотичних субтропічних рослин і тварин, зокрема й таких, що мають агресивну щодо людини природу.

http://www.silskivisti.kiev.ua
Публiкацiя:  Леся Бабкіна
Автор:
Галина ВЕРНИГОРА.
Коментарі: