Мы в соцсетях

НАШЕ ВІЙСЬКО. Чому на армію грошей не вистачає

Поделиться в Фейсбуке Рассказать Вконтакте Написать в Твиттер
  • 10-08-2018, 08:50
Через низьку заробітну плату лави Збройних сил України за перше півріччя 2018 року полишили 11 тисяч військовослужбовців, ще майже 20 тисяч планують звільнитися до кінця нинішнього року.


ПРО ЦЕ ЙДЕТЬСЯ в листі міністра оборони Степана Полторака на ім’я Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана. Згідно з результатами проведеного опитування, основною причиною звільнення з лав ЗСУ після закінчення контракту є недостатній рівень грошового забезпечення (36% опитуваних). Загалом починаючи з січня звільнилося одинадцять тисяч офіцерів та контрактників, що мали військовий досвід, ще вісімнадцять тисяч мають намір піти з армії до кінця року. В листі зазначається, що на початку 2016-го мінімальний розмір грошового забезпечення був сім тисяч гривень, що дорівнювало приблизно п’яти розмірам мінімальної зарплати і понад півтора розміру середньої зарплати по Україні. Проте, наголошує С. Полторак, підвищення з 1 січня 2017 року соцстандартів погіршило матеріальне становище військових і спровокувало їх відтік із ЗСУ. Сьогодні, зазначив міністр, зарплата людей у формі, які служать перший рік, становить 7,5 тисячі гривень, тоді як середня по країні вище на понад тисячу гривень — 8,7 тисячі. Тому на підвищення зарплат військовослужбовцям Міноборони просить додатково виділити 4,5 мільярда гривень. Збільшити виплати рядовому складу до 9 тисяч гривень, а офіцерському — до 15,3 у відомстві планують вже з 1 жовтня.

Треба зауважити, що у військовиків окремих родів ЗСУ зарплата вища. Зокрема, у десантників, льотчиків, а також у тих, хто перебуває на передовій лінії розмежування. Проте все одно, коли читаєш цю чолобитну міністра оборони країни, яка, за твердженням влади, знаходиться у стані війни з агресивним сусідом, стає сумно.

На думку чомусь відразу спадають фантастичного розміру зарплати високопоставлених чиновників і мільйонні премії, які вони самі собі виписують. Ось на це гроші у бюджеті знаходяться. А от для вчасної виплати пенсій і підвищення зарплат оборонцям країни їх украй не вистачає. Чому?

І це в той час, коли з найвищих трибун закликають (кого — нас із вами?) віддавати армії все необхідне, не шкодувати для неї грошей і решти, що потрібно для стримування ворога чи й перемоги над ним. І запевняють, що держава нічого не жаліє для своїх захисників. На словах. На ділі, як бачимо, військово-службовці одержують зарплати, розмір яких змушує міністра оборони йти с простягнутою рукою до чільника Кабміну.

Так, тим, хто утримує передню лінію оборони на Донбасі, сьогодні платять більше, за словами Петра Порошенка, — 20 тисяч гривень на місяць. Проте навіть така сума не йде у порівняння з грошовим забезпеченням військових наших західних партнерів: у Німеччині — від 1,5 тис. євро, у США — 3,4 тисячі доларів. Це при тому, що українським захисникам доводиться практично щодня ризикувати своїм життям.

Звідки ж узяти гроші для армії? Запитання, як кажуть, на засипку. Для уряду. Хоча, за даними того ж Кабміну, втрати державної скарбниці від дії півтора десятка контрабандних схем сягають 105 мільярдів гривень на рік. Це понад 10% бюджету країни! Для порівняння: бюджет Міноборони — 82 мільярди, МВС — 60. Тож і маємо те, що маємо...

Проте, крім контрабандних, є ще й офшорні схеми, де втрачених (вкрадених?) для держбюджету грошей незрівнянно більше! Але то — «святе», на що нікому в нашій державі не дозволено зазіхати...

Михайло ГУБАШ.

http://www.silskivisti.kiev.ua
Публiкацiя:  Леся Бабкіна
Автор:
Коментарі: