Мы в соцсетях
У зв’язку із внесеними змінами до Митного кодексу України щодо нових умов ввезення транспортних засобів у власників автівок з іноземною реєстрацією виникає багато запитань щодо їхнього митного оформлення. Державна фіскальна служба підготувала відповіді на найпоширеніші з них.


Які документи потрібно подати для митного оформлення авто, ввезених в Україну з Литви, Польщі, Болгарії, Німеччини:

— на автомобілі, імпортовані в режимі тимчасового ввезення;

— на автомобілі, імпортовані в режимі транзиту;

— на автомобілі, в яких транзит прострочений;

— на автомобілі, в яких транзит не прострочений;

— на автомобілі, які будуть ввозитись із Європи згідно з новим законом?

В усіх перелічених випадках разом із митною декларацією (оформлюється митним брокером) на транспортний засіб, що декларується в режим імпорту (вільний обіг), подаються такі основні документи:

— реєстраційні (технічні) документи на транспортний засіб (зазвичай це технічний паспорт);

— документи, що підтверджують право власності особи на транспортний засіб (звичайно це договір купівлі-продажу) або право ним розпоряджатися та декларувати (зазвичай це доручення);

— рахунок-фактуру (інвойс) або інший документ, який визначає вартість товару (можливо, це буде той же документ, що підтверджує право власності).

В якому місці та в якій митниці можна розмитнити транспортний засіб, який уже є в Україні або який тільки планують ввезти сюди?

Митне оформлення можна зробити у будь-якій митниці України.

Адреси та реквізити конкретних місць оформлення розміщені на субсайтах територіальних органів ДФС та на веб-порталі ДФС.

Чи може бути авто заявлене в режим «імпорт» особою, яка не перетинала на ньому кордон?

Так, за умови подання документів, що підтверджують право власності цієї особи на транспортний засіб або право ним розпоряджатися та декларувати (доручення).

Чи може скористатися знижкою протягом 90 днів людина, яка вже розмитнила таке авто?

Ні, знижка протягом 90 днів (тобто коефіцієнт 0,5 при сплаті акцизного податку) може бути застосована при оформленні громадянином лише одного легкового транспортного засобу.

Чи може, згідно з новим законом, авто в’їжджати на територію України з підготовленою попередньою митною декларацією без сплати заставних платежів, якщо авто заявлене в режим «імпорт»?

Якщо громадянином прийнято рішення про ввезення автомобіля (легковий автомобіль, код 8703 за УКТ ЗЕД), то подання попередньої митної декларації і гарантування сплати митних платежів є обов’язковими. У такому випадку застосування грошової застави є тільки одним із видів забезпечення сплати митних платежів, хоча можуть бути обрані й інші види гарантування.

Грошова застава як обов’язковий вид гарантії застосовується тільки у разі транзитного переміщення резидентом України транспортного засобу, що перебуває на постійній реєстрації за межами України.

Чи може людина сама звернутися на митницю та подати документи для імпорту авто, чи для цього потрібен спеціальний митний брокер?

Теоретично громадянин може спробувати самостійно заповнити митну декларацію та подати необхідні документи (законодавством це не забороняється).

Але краще звернутись до митного брокера — кваліфікованого спеціаліста, оскільки законодавством передбачено, що транспортні засоби декларуються із митною декларацією, порядок заповнення якої потребує спеціальних знань та певного програмного забезпечення. Крім того, паперова митна декларація повинна обов’язково супроводжуватись її електронною копією. Неправильне заповнення митної декларації може призвести до ряду неприємностей (аж до складання протоколу через порушення митних правил).

Інформація про митних брокерів постійно оновлюється та розміщується на офіційному веб-порталі Державної фіскальної служби України у рубриці «Реєстри» (http://sfs.gov.ua/dovidniki—reestri—perelik/reestri/).

Вартість брокерських послуг можна дізнатись у самих митних брокерів (ДФС не контролює цю вартість).

Чи потрібно приїжджати на авто в зону митного контролю для його огляду?

Митне оформлення здійснюється у будь-якій митниці України, але з обов’язковим пред’явленням авто, тобто слід обов’язково прибути в зону митного контролю.

Якщо сплачено штраф за прострочення транзиту, чи необхідно сплачувати 8500 штрафу, передбаченого новим законом?

Сплата штрафу через порушення громадянином митних правил не звільняє його від виконання взятих на себе зобов’язань стосовно дотримання митного режиму.

Якщо після сплати штрафу транспортний засіб, увезений в режимі транзиту або тимчасового ввезення, продовжує перебувати на території України, є підстави вважати, що цей автомобіль продовжує перебувати в Україні з порушенням митного законодавства.

Новим законом передбачено, що, незважаючи на сплачений раніше штраф, добровільна сплата коштів у розмірі 8500 грн (які не є штрафом) обов’язкова при оформленні в режим імпорту транспортного засобу, щодо якого порушено строки та умови режимів транзиту чи тимчасового ввезення.

На які реквізити має сплачуватися добровільний платіж 8500 грн?

Передбачені новим Законом добровільні кошти (8500 грн) сплачуються одночасно з митними платежами і в такому самому порядку.

Реквізити депозитного рахунка, на який сплачуються кошти (митні платежі, добровільні кошти), є індивідуальними для кожної митниці.

Хто і як визначає вартість авто, з якої береться ПДВ та мито?

Документами, що підтверджують вартість придбаного громадянином автомобіля, є :

— договір купівлі-продажу;

— інвойс;

— банківські або інші платіжні документи;

— експортна декларація;

— довідкова інформація щодо вартості аналогічних транспортних засобів у країні експорту.

У цих документах повинні бути зазначені дата продажу, номер шасі (рами), кузова (або ідентифікаційний номер), номер двигуна автомобіля, його модель, рік виготовлення, а також ім’я та прізвище особи, якій продано автомобіль.

За наявності підстав вважати, що заявлено недостовірну вартість або у разі відсутності вищевказаних документів, митниця ДФС визначає вартість автомобіля самостійно.

http://www.silskivisti.kiev.ua
Публiкацiя:  Леся Бабкіна
Автор:
За інформацією
прес-служби ДФС.
Коментарі: