Мы в соцсетях
«Ми з дружиною розлучаємося. Чи маю я право забрати у неї своє прізвище? Таке можливо?» — запитує Денис Р. із м. П’ятихаток Дніпропетровської області.


ДЛЯ БАГАТЬОХ із тих, хто бажає розірвати сімейні стосунки, шлюборозлучний процес — болюча й неприємна процедура, неабиякий емоційний стрес, тому зрозуміле бажання «відібрати» своє прізвище.

Той із подружжя, прізвище якого прийняв другий із подружжя, не має права вимагати, щоб після розірвання шлюбу одному з них було присвоєне дошлюбне прізвище. Адже, згідно зі ст. 113-ю Сімейного кодексу України, особа, яка змінила своє прізвище у зв’язку з реєстрацією шлюбу, має право після його розірвання надалі іменуватися цим прізвищем або відновити своє дошлюбне прізвище.

Тому, пане Денисе, ви не можете заборонити колишній дружині мати ваше прізвище.

http://www.silskivisti.kiev.ua
Публiкацiя:  Леся Бабкіна
Автор:
Ліна ПАСЬКО.
Коментарі: