Мы в соцсетях
«Рік тому придбав у садовому товаристві (СТ) невеличку земельну ділянку. Разом із попереднім власником оформили у нотаріуса документи, сплатили порівну всі обов’язкові платежі. А нещодавно голова товариства надіслав повідомлення, що члени СТ мають сплатити земельний податок. При цьому мій сусід-пенсіонер звільнений від нього. Розкажіть докладніше про земельний податок», — просить Степан Іванович ШЛЬОМИЧ із Харківщини.


ВІДПОВІДНО до п. 14.1 ст. 14-ї Податкового кодексу, земельний податок — це обов’язковий платіж, що справляється з власників земельних ділянок та земельних часток (паїв), а також постійних землекористувачів. Об’єктами оподаткування є земельні ділянки, які перебувають у власності або постійному користуванні, та земельні частки (паї). До платників податку на землю належать: власники земельних ділянок; власники земельних часток (паїв); землекористувачі. Базою оподаткування є нормативна грошова оцінка землі (НГО) з урахуванням коефіцієнта індексації, а за відсутності такої оцінки — площа земельних ділянок.

У разі переходу права власності на земельну ділянку від одного власника до іншого протягом календарного року, як це сталося у вашому, Степане Івановичу, випадку, податок сплачується попереднім власником за період з 1 січня поточного року до початку того місяця, в якому він втратив право власності на зазначену земельну ділянку, а новим власником — починаючи з місяця, в якому у нового власника виникло право власності.

Підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру. Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, за індексом споживчих цін за попередній рік щороку розраховує величину коефіцієнта індексації нормативної грошової оцінки земель, на який індексується нормативна грошова оцінка сільськогосподарських угідь, земель населених пунктів та інших земель несільськогосподарського призначення станом на 1 січня поточного року.

Від сплати податку на землю звільняються такі категорії:

· інваліди першої і другої групи;

· фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років;

· пенсіонери (за віком);

· ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;

· фізичні особи, визнані законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

При цьому слід враховувати, що звільнення від сплати податку за земельні ділянки, передбачене для зазначених вище категорій фізичних осіб, поширюється на одну земельну ділянку за кожним видом використання у межах граничних норм.

Від сплати податку звільняються на період дії єдиного податку четвертої групи власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі за умови передачі земельних ділянок та земельних часток (паїв) в оренду платнику єдиного податку четвертої групи.

Оскільки ви, Степане Івановичу, як зрозуміло із листа, не належите до жодної із зазначених категорій фізосіб, звільнених від сплати податку на землю, то маєте обов’язково сплатити його у термін, визначений законодавством.

Джерело: http://www.silskivisti.kiev.ua/19747/index.php?n=44336
Публiкацiя:  Леся Бабкіна
Автор:
Підготувала
Надія ПРОЦКО.
Коментарі: